válkaČeskoslovenskoobjevy

Nová studie tvrdí, že mimozemské civilizace mohly existovat před velkým třeskem

Nová studie tvrdí, že mimozemské civilizace mohly existovat před velkým třeskem
Zdroj: ancient-code.com

Skupina vědců v čele s profesore Rogerem Penrosem z Oxfordu sepsala studii, ve které se předpokládá existence super vyvinutých mimozemských ras před velkým třeskem. Je to velmi odvážná teorie, když uvážíme, že velký třesk znamenal počátek vesmíru.

Tomáš Chalupa 27. října 2016

Vědecký tým opět pracoval s oblíbenou mapou vesmírného mikrovlnného pozadí. Ta hraje poměrně zásadní roli v podpoře teorie o více univerzech. Vědci v mapě zaznačili červenými body místa, kde by mohly existovat extrémě rozvinuté mimozemské civilizace. Ty dosáhly takového stupně vývoje, protože existovaly nesmírně dlouhou dobu, dokonce zde byly ještě před velkým třeskem.

Jak je to možné? Vědecký tým totiž vidí historii ne jako jednu lineární událost, ale jako řetězec různých událostí. Velký třesk tak není ultimativní počátek vesmíru, času a prostoru, ale je pouhým předělem mezi érami. Nejprve jedna velká černá díra pohltí celý vesmír, nastřádá tím energii, která se uvolní ve velkém třesku. Toto se opakuje vždy na konci každé éry. Vyspělé civilizace se ale jsou schopné střetu s černou dírou vyhnout. Tyto civlizace jsou také schopné spolu komunikovat a předávat si infomace o blížícím se konci jedné éry.

Není jasné, jak přesně by se měly supercivilizace konci světa pohlcením obří černou dírou vyhnout, ale na celé teorii je spíše podstatné ono vnímání času jako cyklického, a nikoliv lineárního. Není jeden velký třesk, ale mnoho velkých třesků, které se odehrávají se začátkem každé nové éry.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu