válkaČeskoslovenskoobjevy

Nová móda: Lidé si na své obličeje tetují pihy

Nová móda: Lidé si na své obličeje tetují pihy
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Zatímco dřív si lidé své pihy schovávali či za ně schytávali posměšky, nyní jsou malé hnědé tečky v kurzu. Někteří jdou pro jejich získání klidně pod tatérskou jehlu.

Simona Knotkova 3. dubna 2017

Trendy jsou dočasné pihy, které ladí s tónem obličeje a samy od sebe vymizí do tří let. Tetuje je například Kanaďanka Gabrielle Rainbow. Inspirovala ji k tomu kamarádka, která po pihách toužila, ale protože se jí netvořily, pravidelně si je sama malovala tužkou. Když po první zkoušce na svém vlastním obličeji Rainbow zjistila, že pihy vypadají realisticky, rozhodla se, že je bude tetovat i ostatním.

„Čerstvé pihy jsou ještě načervenalé a vypadají jako včelí bodnutí. Za pár hodin otok ale opadne a zůstanou vám jenom roztomilé pihy. Do jednoho až dvou měsíců se barva ztlumí a pihy vypadají přirozeněji. S postupem času poté přirozené vymizí, ale pokud si klient přeje, můžeme je kdykoliv zase zvýraznit,“ prozrazuje umělkyně.

Možným zájemcům poté doporučuje, aby si svého tatéra vybírali uvážlivě. Kérky na obličeji totiž vyžadují skutečně zkušenou ruku.

Co si o vytetovaných pihách myslíte vy?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu