válkaČeskoslovenskoobjevy

Norimitsu odači má 3,77 metrů, je to meč obrů?

Norimitsu odači  má 3,77 metrů, je to meč obrů?
Zdroj: ancient-code.com

Norimitsu odači byl vyroben nejspíše někdy v 15. století. Lidé se při pohledu na jeho obří rozměry nemohou ubránit dojmu, že byl vyroben pro někoho jiného než člověka.

Tomáš Chalupa 18. února 2017

Norimitsu odači měří 3,77 metrů a váží skoro 18 kilogramů. Běžný člověk jej sotva zvedne, natož aby s ním bojoval. Mnozí považují tuto zbraň za důkaz, že po zemi chodili kdysi obři. Pravda je však jiná.

Norimitsu odači je ceremoniální meč. Podobné zbraně měly symbolizovat nekonečnou moc a bohatství svého majitele. Musely být vyrobeny velmi zkušeným kovářem, což také symbolizovalo určitý druh luxusu. Málokdo si mohl takovou zbraň dovolit. Podobné meče byly k vidění i ve středověké Evropě, i zde sloužily jako statusový znak. Norimitsu odači byl zavěšen na zdi nebo visel na lanech ze stropu. Nikdy se s ním nebojovalo, přesto je jeho ostří velmi precizní a ostré. Jeho výroba byla skutečným oříškem. Čím delší byla čepel, tím obtížnější ji bylo vyrobit tak, aby se nelámala a měla po celé délce stejnou pevnost. V Japonsku to umělo jen několik málo nejzručnějších výrobců mečů. Norimitsu odači tak nepatřil obrům, ale spíše středověkmu mogulovi či velmoži.

Další články

Zavří­t reklamu