válkaČeskoslovenskoobjevy

Nonstop knihkupectví táhne víc než bary a diskotéky! Nejvíc lidí do něj zavítá právě v noci

Nonstop knihkupectví táhne víc než bary a diskotéky! Nejvíc lidí do něj zavítá právě v noci
Zdroj: eslite bookstore

Strávit celou noc v baru není od určitého věku zas tak lákavá představa. Ale strávit noc v knihkupectví, to je jiná! A přesně to už je v dnešní době možné - existuje totiž knihkupectví, které má otevřeno 24 hodin denně a nechají vás tam "louskat" stránku za stránkou, aniž byste si museli cokoliv koupit. Bohužel je tohle kouzelné místo až na vzdáleném Tchaj-wanu, ale slaví tak velké úspěchy, že se snad brzy někdo inspiruje i u nás...

Crazy Eyes 7. června 2016

V hlavním měste Tchaj-wanu, Tchaj-peji, existuje obchod s knihami, který nemá obdoby. Taiwan’s Eslite Bookstore se snaží, aby klasické papírové knihy nezapadly prachem a elektronický svět je úplně nepřevácoval. A snaží se skvěle! Kvůli klesajícímu zájmu lidí o čtení vymysleli trik, který měl čtenáře přilákat zpět a zároveň být příjemnou alternativou pro rušné noční kluby ve městě – otevřeli pobočku, která má funguje nonstop!

Možná se ptáte, kdo by chodil v noci do knihkupectví? Překvapivě se takových nadšenců najde spousta. O tom svědčí i fakt, že nejvíce zákazníků je v obchodě vždy právě mezi desátou večer a druhou ranní. Dokonce v něm bývá živěji než v mnoha barech v okolí. Originální projekt se ujal nejen mezi místními, stal se i lákavou turistickou atrakcí. Nabídka knih ale není tím jediným, co sem lidi přivádí, zájem budí i politika Eslite, která umožňuje komukolik jakkoliv dlouho číst, aniž by byl knihu nucen zakoupit. Mnozí tak raději zavítají sem, než by si četli doma v posteli.

Tento systém pravda nezní příliš výdělečně, ale i na to majitelé vyzráli. V prostorách obchodu pořádají navíc hudební a taneční představení, promítají filmy a zakoupit si zde můžete kávu, čaj nebo posedět nad sklenkou ve vinárně. Krom toho tu probíhají kuchařské show, můžete si tu koupit něco k snědku a dokonce i na sebe. Vše je ale koncipováno tak, aby byli návštěvníci hlavně inspirováni ke čtení.

Jak to v tomto ráji pro knihomoly vypadá, se můžete podívat ve videu.

Další články

Zavří­t reklamu