válkaČeskoslovenskoobjevy

Nizozemští youtubeři berou drogy a dokumentují jejich účinky. Celé to financuje vláda

Co se vám stane po požití určitého typu drogy? Nemusíte to zkoušet. Udělali to za vás už youtubeři z nizozemského kanálu Drugslab.

Simona Knotkova 25. dubna 2018

Co se s člověkem stane po požití LSD nebo kokainu? Jak se změní jeho srdeční rytmus a teplota? Na co si má při požívání jednotlivých narkotik dát pozor? To všechno pro široké publikum YouTube zkoumá trojice mladých Nizozemců. Zapomeňte však na nízkorozpočtová videa tripů – za celým projektem stojí nizozemské ministerstvo školství a drogové informační středisko, která kanálu poskytly více jak milionový grant. Kvalitní drogy totiž nejsou zadarmo.

Právě pro svůj uvolněný ráz si Drugslab získal množství příznivců, ale ještě větší procento kritiků. Kanál si sice ohání nálepkou „vzdělávací“, ale je jasné, že mnoho diváků může k užívání drog naopak přilákat.

Aby tvůrci předešli zdravotním rizikům, před natáčením se důkladně připravují a zvažují všechny komplikace. Na placu je také neustále připraven zdravotnický tým.

„Zkoušíme to, co si lidé přejí. V zásadě jsme otevřeni všemu. Pokud se ale objeví něco, co někdo z nás zkusit nechce, samozřejmě to dáme najevo. Ještě se to ale nestalo,“ říká jeden z „vládou placených uživatelů“, pětadvacetiletý Rens Polman.

Dodává, že on by například nikdy nezkusil heroin či jinou podobnou drogu, na kterou si lze okamžitě vypěstovat závislost.

Další videa jsou k vidění na kanálu Drugslab, který má do dnešních dnů více jak 540 tisíc odběratelů z celého světa.

Další články

Zavří­t reklamu