válkaČeskoslovenskoobjevy

Nikdy není pozdě. Osmdesátiletý Číňan si splnil sen a prošel se po přehlídkovém molu

+ 2 fotky+ 3 fotky

Připadáte si na splnění některých svých snů už staří? Tak potom byste se asi měli tak trochu stydět. Osmdesátiletý Číňaň Wang Deshun je důkazem, že pokud ještě žijete, nic není nemožné.

Simona Knotkova 12. listopadu 2016

Wang Deshun je zářným příkladem toho, že věk je jenom číslo a že svých snů můžeme dosáhnout kdykoliv. V době, kdy se už někteří pomalu připravují na důchod a své životy jenom tak „odžívají“, on teprve začal pořádně žít. Ve 44 letech se naučil angličtinu, ve 49 založil vlastní hereckou společnost a přestěhoval se do Pekingu, kde začínal od úplné nuly.

Půlstoletí oslavil premiérou v posilovně, o sedm let později se vrátil na divadelní prkna. Jeho cesta tady ale stále nekončila. V 70. letech se plně ponořil do posilování a ve svých 79 letech si střihl první módní přehlídku. Rázem se stal internetovou senzací a média jej označují také za nejžhavějšího dědu.

Deshun se takovým přirovnáním směje. Letos oslavil osmdesátku a podle svých slov toho má před sebou ještě hodně. „Všechno je jenom o stavu vaší mysli. Není to o věku, ten vám určuje příroda. Stav mysli si ale určujete vy,“ říká.

Podle něj jsme to jen my, kdo nám brání v cestě za dosažením cílů. „Když říkáte, že je příliš pozdě, dejte si pozor, aby to nebyla jenom výmluva, že něco chcete vzdát. Nikdo vám nestojí v cestě za úspěchem, jenom vy sami.“

A co je další položkou na jeho seznamu? Momentálně má políčeno na seskok padákem!

Další články

Zavří­t reklamu