Ani po devadesátce nekončí život.

Ani po devadesátce nekončí život. | zdroj: odditycentral.com


Nikdy není pozdě. Číňanka se v 93 letech stala uznávanou modelkou

TÉMATA: modeling | modelky | senioři | ženy | inspirace

user-avatar

Simona Knotková

25. 09. 2019 | 08:00

Ani datum 1923 v kolonce narození není pokynem k tomu, abyste si přestali plnit sny. Živoucím důkazem je šestadevadesátiletá žena z Hongkongu.

Alice Pang byla ještě donedávna vcelku obyčejná seniorka. Na rozdíl od mnoha jiných se ale nezapomínala oblékat vkusně a elegantně také v pokročilém věku. Dobře si toho všímala i její vnučka, která se rozhodla, že by babička mohla zkusit štěstí. Když uviděla na internetu inzerát, který hledal modelky nad šedesát pět let, poslala na uvedenou adresu její fotky. A vyšlo to. Žena byla pozvána na focení s profesionálním fotografem, a vytvořila si tak své první portfolio.

"Ukázalo se, že se jim líbím," vypráví. "Nejprve jsem vůbec nevěděla, jak mám pózovat, moje manažerka mě to musela naučit. Dívky mi pomohly s make-upem."

Za tu dobu už stihla spolupracovat s mnoha významnými módními domy v čele s Gucci nebo Valentino. Momentálně patří mezi nejžádanější seniorské modelky. "Modeling mě postupně stále víc zajímal a byla jsem v něm lepší. Nyní už třetím rokem pracuji jako modelka a mám za sebou několik reklam na kosmetiku, fotoaparáty a módní značky. Je skvělé být obdivovaná," přiznává.

Marně byste po ní ale chtěli zaručený recept na mladistvý elán – žádný nemá. Své tělo ani "nehuntuje" pravidelnými cviky. "Má pokožka je v odstínu slonoviny, protože se jen málokdy vystavuji slunci. I ve starším věku mám také rovná záda. Cvičení člověku rozhodně pomáhá, ale já ho neprovozuji. Jsou to jenom geny."

Nebyl by to dnešní svět, kdyby Pang vedle mnoha obdivovatelů neměla i řadu kritiků, kteří nedokážou překousnout, že má žena v jejích letech úspěšnou kariéru, a to ještě v oboru, který je zpravidla vymezen pro mladé. Podle nich by se Pang měla oblékat a chovat úměrně svému věku. Žena, které zbývají čtyři roky do významného životního jubilea, si z podobných řečí ale nic nedělá.

"Prostě je ignoruju. Ve svém životě jsem šťastná a následuji své srdce. Je mi jedno, co si o mně ostatní myslí. Nic se neděje," uzavírá.

user-avatar

Simona Knotková

25. 09. 2019 | 08:00

Zavří­t reklamu