Korejci si oblíbili nový druh sportu, při kterém se nesmí dělat vůbec nic.

Korejci si oblíbili nový druh sportu, při kterém se nesmí dělat vůbec nic. | zdroj: losteminator.com


Nicnedělání je v Jižní Koreji soutěžním sportem

TÉMATA: sport | extrémy | jižní korea

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 07. 2016 | 08:30

Jako z Monty Pythonů vypadá sport, který si získal oblibu v Jižní Koreji. Založila ho už v roce 2014 umělkyně s pseudonymem WhoopsYoung a spočívá v jediném - nedělat nic.

WhoopsYoung přišla na jednoduchou věc. "Zjistila jsem, že se cítím daleko lépe, když si dám pauzu a nedělám nic. Ovšem mnohem lépe se cítím, když to dělám ve skupině," sdělila médiím. Na 70 závodníků z celkového počtu 2000 zájemců se tak pustilo do soutěžního nicnedělání v parku v hlavním městě Soulu. Nesměli chodit, používat jakákoliv zařízení, spát, prostě nesměli dělat nic. Soutěžícím byl pravidelně měřen tep. Ten, kdo ho měl nejpravidelnější, tedy s minimálními výkyvy, byl vyhlášen za vítěze. Tento sport má nejen nadšené vyznavče, ale i komentátory. 

Nicnedělání zapustilo kořeny právě Jižní Koreji, jejíž obyvatelé patří k nejvystresovanějším na celém světě. Vysoké pracovní tempo a extrémní nároky kladené na zaměstnance jsou zdrojem neustálého napětí u mnoha lidí. Je proto pochopitelné, že právě v této zemi se nicnedělání stalo sportem. WhoopsYoung a pořadatelé závodů do budoucna zvažují rozšíření této sportovní disciplíny také do Pekingu a dalších měst, kde žije rovněž mnoho vystresovaných lidí. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 07. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu