válkaČeskoslovenskoobjevy

Nicnedělání je v Jižní Koreji soutěžním sportem

Nicnedělání je v Jižní Koreji soutěžním sportem
Zdroj: losteminator.com

Jako z Monty Pythonů vypadá sport, který si získal oblibu v Jižní Koreji. Založila ho už v roce 2014 umělkyně s pseudonymem WhoopsYoung a spočívá v jediném - nedělat nic.

Tomáš Chalupa 18. července 2016

WhoopsYoung přišla na jednoduchou věc. „Zjistila jsem, že se cítím daleko lépe, když si dám pauzu a nedělám nic. Ovšem mnohem lépe se cítím, když to dělám ve skupině,“ sdělila médiím. Na 70 závodníků z celkového počtu 2000 zájemců se tak pustilo do soutěžního nicnedělání v parku v hlavním městě Soulu. Nesměli chodit, používat jakákoliv zařízení, spát, prostě nesměli dělat nic. Soutěžícím byl pravidelně měřen tep. Ten, kdo ho měl nejpravidelnější, tedy s minimálními výkyvy, byl vyhlášen za vítěze. Tento sport má nejen nadšené vyznavče, ale i komentátory.

Nicnedělání zapustilo kořeny právě Jižní Koreji, jejíž obyvatelé patří k nejvystresovanějším na celém světě. Vysoké pracovní tempo a extrémní nároky kladené na zaměstnance jsou zdrojem neustálého napětí u mnoha lidí. Je proto pochopitelné, že právě v této zemi se nicnedělání stalo sportem. WhoopsYoung a pořadatelé závodů do budoucna zvažují rozšíření této sportovní disciplíny také do Pekingu a dalších měst, kde žije rovněž mnoho vystresovaných lidí.

Další články

Zavří­t reklamu