válkaČeskoslovenskoobjevy

Nezmýlí se ani tentokrát? Prase Marcus předpovědělo semifinalisty letošního mistrovství

Nezmýlí se ani tentokrát? Prase Marcus předpovědělo semifinalisty letošního mistrovství
Zdroj: storytrender.com

Stalo se už takovým zvykem, že výsledky zápasů fotbalového mistrovství se snaží předpovědět údajně jasnovidná zvířata. Po nejznámější chobotnici Paulovi tuto štafetu převzalo například prase Marcus.

Simona Knotkova 28. června 2018

Uhodl vítěze mistrovství světa ve fotbale v roce 2014, správně předpověděl výsledky finále Wimbledonu a nespletl se ani ve věštbě týkající se Brexitu či posledních prezidentských voleb v USA. Takové úspěchy má na svém kontě osmileté prasátko Marcus, které na farmě v Derbyshiru chová Juliette Stevens. Jeho senzibilní schopnosti se možná skrývají v magických sedmičkách – Marcus je sedmé dítě sedmého potomka.

„Před pár lety mě pozvali do rádiové show. Výsledky tehdy předvídala chobotnice Paul, tak chtěli vědět, zda i já nemám na farmě nějaké zvíře, které by mělo podobné schopnosti. Vždy jsem si myslela, že jako sedmé dítě sedmého potomka může mít podobný dar Marcus. Když jsem ho přivedla s sebou, měl věštit pomocí výběru jablek a pomerančů. Všechny zápasy předpověděl správně. Bylo to úžasné,“ vypráví Stevens.

I když se zprvu mohlo jednat o pouhou náhodu, Marcus předpověděl také Brexit, když ho ještě nikdo nečekal. „To byla ta nejúžasnější předpověď,“ popisuje dále padesátiletá majitelka. „Byla to doba, kdy si ještě nikdo nemyslel, že Brexit by se mohl proměnit v realitu, takže jsem byla přesvědčená, že se tentokrát spletl. Podobné to bylo i s Trumpem. Měl vedle sebe jablka s jeho fotkou a fotkou Hillary a rozhodl se, že sní Trumpa. Říkala jsem mu tehdy: ‚Marcusi, v tomhle ses zmýlil.‘ A podívejte, co se pak stalo!“

Jindy prase nesnědlo ani jedno z jablek a výsledkem fotbalového zápasu byla remíza. Na posledním fotbalovém mistrovství zase tipl jako vítěze zemi, u které by to nikdo nepředpokládal. Tento tým se nakonec postaral o překvapivou výhru. Není divu, že jeho předpovědi byly vysoce očekávány také během právě probíhajícího šampionátu v Rusku. A co prase vyvěštilo?

Vítěz ještě rozhodnutý není, ale v semifinále se má údajně objevit Belgie, Argentina, Nigérie a Uruguay. Nechme se překvapit, zda také tentokrát Marcusovi tip vyjde.

Další články

Zavří­t reklamu