válkaČeskoslovenskoobjevy

Nezkušený ruský krotitel vlezl do medvědí klece. Šelma ho skalpovala

Nezkušený ruský krotitel vlezl do medvědí klece. Šelma ho skalpovala
Zdroj: Profimedia

Pracovník ruského cirkusu porušil bezpečností předpisy a vlezl do medvědí klece. Za neuvážlivý krok zaplatil životem.

Simona Knotkova 10. května 2021

Osmadvacetiletý Valentin Bulich pracoval v moskevském cirkusu jako uklízeč zvířecích klecí. Jeho snem bylo stát se jednoho dne krotitelem. K tomuto cíli se cvičil na malých medvíďatech. Mláďata mu ale nestačila. Navzdory bezpečnostním předpisům vlezl jednoho říjnového dne do klece sedmiletého medvěda Jaši. Zvíře ho v uzamčeném prostoru skalpovalo a následně ho rozdrápalo. Zbylí pracovníci cirkusu ihned přivolali na místo záchranku, ale po příjezdu do nemocnice Bulich svým zraněním podlehl. Podle policie neměl mladý Rus žádnou šanci útok přežít.

Thumbnail # Po útoku medvěda musela jít ošetřovatelka na amputaci. Nyní prosí, aby zvíře nebylo utraceno
Mohlo by Vás zajímat:

Po útoku medvěda musela jít ošetřovatelka na amputaci. Nyní prosí, aby zvíře nebylo utraceno

Medvěd může zaútočit jednoduše ze strachu. Děla to ostře, rychle a bez varování. Reaguje rychlostí blesku. A smrt bývá příšerná, medvěd svou oběť roztrhá,“ řekl jeden ze zdrojů deníku Daily Mail.

„Asi si myslel, že když si už poradí s mláďaty, mohl by se přiblížit i k dospělému medvědovi. Byl velmi důvěřivý, milý a naivní. S velkým zvířetem chtěl najít společnou řeč. Řekl mi, že s těmi menšími si už rozumí. Podporovala jsem ho a říkala mu, že nebude celý svůj život uklízeč,“ sdělila zdrcená matka Elena listu Moskovskij Komsomolets.

Jako bezproblémového a laskavého člověka, oddaného své práci, ho popsal také jeden z jeho sousedů: „Znali jsme ho jenom z té dobré stránky. Nepil ani nekouřil, byl to vyrovnaný a přívětivý mladý muž.“

Medvěd byl ve skutečnosti ochočený a pravidelně vystupoval se svým chovatelem Olegem Alexandrovem. V minulosti navštívil kabiny moskevského fotbalového týmu nebo přivítal zraněného gymnastu, kterému po propuštění olízl tvář. Když Bulich vlezl do klece medvěda, hrubě tím porušil provozní pravidla cirkusu. Jeho vedení se proto rozhodlo, že zvíře, které je v tom v podstatě nevinně, nebude utrácet.

Případ opět vzbudil vášnivé debaty mezi ruskými ochránci zvířat, kteří dlouhodobě požadují zákaz chování zvířat v cirkusech.

Další články

Zavří­t reklamu