Nová generace žen ve 20. let měla více času na sebe, a tak toho patřičně využila! Těmto divokým, nespoutaným ženám se říkalo flappers – podle třepotavého způsobu tance, jakým tančily v krátkých šatech. Tyto ženy udávaly tón a módní styl po celé desetiletí.

Nová generace žen ve 20. let měla více času na sebe, a tak toho patřičně využila! Těmto divokým, nespoutaným ženám se říkalo flappers – podle třepotavého způsobu tance, jakým tančily v krátkých šatech. Tyto ženy udávaly tón a módní styl po celé desetiletí. | zdroj: vintag.es


Nezávislé flapperky a jejich krásná auta z 20. let. Tyhle holky pekelně provokovaly

TÉMATA: auta | ženy | dvacátá léta | retro

user-avatar

chalkon

16. 09. 2016 | 17:00

Auto a na něm pózující modelka, to dnes není nic výjimečného. Ale ve 20. letech žena a auto nešly příliš dohromady. Automobily, to byla výsada mužů. Jenže se na scéně objevily flapperky. Ženy, které si zakládaly na své emancipaci. Pilotovaly letadla, pluly na lodích a také řídily svá vlastní auta, jak dokládají tyto dobové snímky. Flapperky nebyly feministky, spíše dobrodružné povahy, vzpurné, tvrdohlavé, které chtěly jít vlastní cestou. Poslouchaly novou jazzovou hudbu, kterou konzervativní lidé pokládali za dekadentní. Nosily provokativně krátké sukně a drzé klobouky. Předváděly nejnovější taneční kreace, jako například charleston. Věřily, že se můžou chovat, jak se jim zlíbí, a třeba si klidně zkrátit vlasy na mikádo.

user-avatar

chalkon

16. 09. 2016 | 17:00

Zavří­t reklamu