válkaČeskoslovenskoobjevy

Nevíte, jak dítě přimět jíst zdravě? Mladá maminka na to vyzrála, ze zeleniny vytváří jedlé pohádky

Nevíte, jak dítě přimět jíst zdravě? Mladá maminka na to vyzrála, ze zeleniny vytváří jedlé pohádky
Zdroj: Samantha Lee
+ 16 fotek+ 17 fotek

Po mastných hranolcích a kuřecích nugetách smažených v litrech oleje by se každé dítě utlouklo. Dostat ale do malých neposedů mrkev, špenát nebo nedej bože brokolici, to je takřka nadlidský výkon. Mladá maminka Samantha Lee, původem z Malajsie, na to ovšem vyzrála. Pro své dvě dcery připravuje ze zdravých surovin tak luxusní svačiny, že je nějaký Happy Meal nechává úplně v klidu. Že nejde děti přimět jíst zdravě? Mladá maminka na to vyzrála, ze zeleniny vytváří „jedlé pohádky“.

Crazy Eyes 15. dubna 2015

Samantha je velkou příznivkyní kvalitního jídla z čerstvých surovin. Už v roce 2008 proto začala přemýšlet, jak přimět svou starší dceru také jíst zdravě bez toho, aby do ní zeleninu musela cpát heverem. Věděla, že s obyčejným salátem u malé holčičky rozhodně neuspěje, začala proto přípravu jídla pojímat originálněji.

Po veselých postavičkách a zvířátcích, která Samantha na talíři vytvořila, se jen zaprášilo, proto se rozhodla začít své výtvory fotit, a inspirovat tak i další bezradné rodiče. „Vždy mě velmi potěší, když můžu inspirovat další maminky k tomu, aby pro své ratolesti tvořili roztomilé a navíc zdravé jídlo. Nemusíte to dělat každý den, zkuste to ale aspoň jednou za čas a uvidíte,“ radí sympatická „umělkyně“.

Fotky jejích pohádkových svačinek dnes už neobdivují jen její dvě dcerky, ale spousta fanoušků z celého světa. Jen na Instagramu má Samantha přes šest set tisíc followerů a díky své kreativitě se dostala i na stránky novin a časopisů napříč světadíly.

Další články

Zavří­t reklamu