válkaČeskoslovenskoobjevy

Nevěsta doslova k nakousnutí: V Dubaji představili obří realistický dort

Nevěsta doslova k nakousnutí: V Dubaji představili obří realistický dort
Zdroj: odditycentral.com

Jaký je rozdíl mezi cukrářem a sochařem? V některých případech vlastně vůbec žádný. Dokládá to například kus představený na výstavě v Dubaji.

Simona Knotkova 21. února 2018

Za obřím dortem vypadajícím jako nevěsta stojí Debbie Wingham. Díky svým nákladným projektům si vysloužila přezdívku nejdražší návrhářka na světě. Na svém kontě má už taková díla jako boty za 16 milionů dolarů, diamantové šaty za 4,8 milionů nebo svatební dort za 67 milionů. Její nejnovější počin je tedy vcelku levnou záležitostí – za dort ve tvaru nevěsty byste zaplatili „pouhý“ milion dolarů, tedy v přepočtu na naši měnu přes dvacet milionů korun.

„Nikdo mi nechtěl věřit, že je to opravdu dort. Ve skutečnosti ji beru jako živou osobu. Říkám jí Lulwa,“ říká Wingham.

Lulwa je arabským výrazem pro perly. Právě arabskou kulturou se britská tvůrkyně nechala inspirovat. „Vždycky jsem byla velmi ovlivněná kulturou Blízkého východu. Jednou z mých snah proto bylo vytvořit dort, který by se jí inspiroval. Většina mých projektů je založená na realismu a jsem šťastná, že se to lidem líbí.“

„Miliondolarová nevěsta“ váží 120 kilogramů a k jejímu přenosu je potřeba šesti lidí. Na její výrobu bylo použito přes 25 kilogramů čokolády, 50 kilogramů fondánů a několik desítek piškotových korpusů. Svatební šaty tvoří pět tisíc ručně vyráběných fondánových květin a deset tisíc jedlých perliček. Strávníci si musí dát jenom pozor na pětici velkých diamantů na šatech a pokrývce hlavy, které jsou pravé. Každý z nich stojí kolem čtyř milionů korun, což celkovou cenu dortu právě činí tak vysokou.

Světu byl dort představen na svatebním veletrhu v Dubaji. Právě tamní návštěvníci si nevěstu pak také rozebrali na dílky a snědli.

Další články

Zavří­t reklamu