válkaČeskoslovenskoobjevy

Neuvěřitelný příběh Železného Mikea, který přežil několik pokusů o vraždu

Neuvěřitelný příběh Železného Mikea, který přežil několik pokusů o vraždu
Zdroj: Wikimedia Commons

Joseph "Red" Murphy, Francis Pasqua, Hershey Green a Daniel Kriesberg seděli v malém baru Toniho Marina. Pětice mužů přemýšlela, jak vydělat co nejrychleji nějaké peníze. Kolem řádila velká krize, všichni až na Marina byli bez peněz a bez práce, a tak nad sklenkou spřádali plány, jak se dostat z nuzoty.

Tomáš Chalupa 19. května 2021

Napadlo je, že by bylo možné přesvědčit nějakého bezejmenného zoufalce z řad bezdomovců, kterých byly plné ulice, aby uzavřel životní pojistku, a pak ho zabít. Marino to tak už jednou udělal a prošlo mu to. Bezdomovkyni nejprve opil a pak nechal zemřít nahou v mrazu. Policie případ uzavřela jako nehodu, opilá žena se podle nich svlékla sama a zmrzla. Marino takto získal 2000 dolarů a mohl provozovat svůj bar. Bylo potřeba jen sehnat někoho vhodného, kdo neměl rodinu ani příbuzné, kdo nebude nikomu chybět a jehož případ bude chtít policie co nejrychleji uzavřít.

V koutě baru seděl Michael Malloy. Kdysi to byl hasič, ale po krachu burzy se živil příležitostnými pracemi a nakonec jen sbíral odpad, který prodával do sběru. V Marinově baru sedával často, ale platil jen někdy, jeho dluh u Marina už  docela hodně narostl. Pětice se dala do akce. Sedli si k němu a začali opilému Irovi kupovat drinky. Také mu předložili „petici“, podpisy sbíral Marino na svou kandidaturu do zastupitelstva. Malloy se samozřejmě za pár drinků rád podepsal. Ve skutečnosti právě podepsal životní pojistku na 3500 dolarů (asi 70 000 dolarů v dnešním kurzu).

Thumbnail # Brutální vražda v chatce číslo 28.  Nevyřešená záhada, která dodnes straší kalifornské letovisko
Mohlo by Vás zajímat:

Brutální vražda v chatce číslo 28. Nevyřešená záhada, která dodnes straší kalifornské letovisko

Malloy vypadal na šedesát, přestože byl o deset let mladší a byl ve špatném stavu. Marino předpokládal, že ho jednoduše upije k smrti. A tak Malloyovi dával jednu skleničku za druhou. Jenže té noci Malloy vypil zhruba 3 litry tvrdého alkoholu, sebral se, poděkoval a odešel, jen aby se druhý den v pohodě vrátil zase do baru.

Rozladěný Marino proto do jeho drinků začal přimíchávat rozmrazovač, později dokonce terpentýn. Nic z toho nepomáhalo, Malloy lil do sebe jeden drink za druhým a nevypadal, že chce umřít. Už totálně frustrovaný Marino přidal do jeho pití jed na krysy. Zase nic. Pak ho přemluvili, aby snědl syrovou ústřici namočenou do whisky, protože kdosi říkal, že po konzumaci této dobroty jistý člověk okamžitě zemřel. Malloy ale nikoliv. Následovaly tousty se sardinkami a jedem. A zase nic.

Pětice naznala, že to nikam nevede, že Malloy je asi vybaven plechovým žaludkem a že bude nutné ho zabít klasičtějšími metodami, jako je třeba umrznutí. Přepadli za mrazivé noci Malloye, zatáhli do boční uličky a polili ledovou vodou. Pak šli akci zapít do baru. Po nějaké době k nim přišel mokrý a promrzlý Malloy a žádal si drink. Pětice kumpánů už toho měla dost. Marino najal taxík a jednoduše nechal Malloye přejet. Ten skončil s několika zlomeninami v nemocnici, ale opět přežil.

Thumbnail # Vražda kurtizány Helen Jewettové byla první mediálně sledovanou vraždou
Mohlo by Vás zajímat:

Vražda kurtizány Helen Jewettové byla první mediálně sledovanou vraždou

Marino a jeho kumpáni jej pak zatáhli do Marinova bytu, tam mu násilím vložili hadičku do krku napojenou na plynový hořák. Doslova tak Malloye zplynovali, což zabralo pět minut, po kterých byl Malloy konečně mrtev. Pětice podplatila doktora, aby jako příčinu smrti označil plicní embolii. Malloy byl pohřben a věc se zdála být uzavřená. Jenže pak se začalo po městě šuškat, že Malloy, jenž dostal přezdívku Železný Mike, byl skoro nesmrtelný, že přežil šílené věci a o věc se začala zajímat policie.

Malloyovo tělo bylo exhumováno a byla provedena soudní pitva. Rychle se přišlo na to, že příčinou smrti byl plyn, a nikoliv embolie. Podplacený doktor byl přiveden k výslechu a rychle začal „zpívat“, stejně tak vypovídal i řidič taxíku. Pětice skončila nejprve v base a s výjimkou Greena také na elektrickém křesle. Tím se uzavřel jeden z nejpozoruhodnějších kriminálních případů newyorské policie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu