válkaČeskoslovenskoobjevy

Neuvěřitelný příběh Inda: Matka mu předpověděla ženu, kterou si vezme. Když ji potkal, jel za ní na kole až do Švédska

Neuvěřitelný příběh Inda: Matka mu předpověděla ženu, kterou si vezme. Když ji potkal, jel za ní na kole až do Švédska
Zdroj: odditycentral.com

P.K. Mahanandia je živoucím důkazem toho, že láska nezná hranic. Z Indie až do Švédska jel na kole za svou milovanou.

Simona Knotkova 22. listopadu 2017

Mahanandiovi bylo 24 let, když v roce 1975 potkal šestadvacetiletou Švédku Charlotte Von Schedvin. Jako příslušník takzvaných nedotknutelných, nejnižší a opovrhované vrstvy v indickém kastovním systému, se na ulici v Dillí živil kreslením portrétů. Schedvin k němu přišla s žádostí o kresbu, ale muž ji nervozitou nedokázal namalovat.

Při pohledu na ni si vzpomněl, jak mu matka předpověděla, že si jednou vezme ženu ve znamení Býka, která přijede z daleké země a bude vlastnit džungli. Mahandia měl tušení, že ta žena právě sedí před ním. Poprvé se k ničemu ale neodhodlal a Charlotte od něj zklamaná odešla. Přesto jí to nedalo a na další den se k němu opět vrátila.

Ani tentokrát Indovi malování nešlo. Namísto toho jí položil několik otázek. „Nezeptal jsem se jí na jméno. Rovnou jsem se zeptal, zda se narodila v květnu, je znamení Býka a vlastní džungli. Na všechny dotazy mi odpověděla ano. Věděl jsem, že nám bylo předurčeno se potkat. Řekl jsem jí, že se stane mou ženu. Pak jsem se ale lekl, že na mě zavolá policii,“ vypráví muž.

Také on ale Charlottu z neznámého důvodu přitahoval. Namísto zavolání policie se žena pídila po důvodu jeho nevšedních otázek. Dvojice se následně začala scházet a už o tři týdny později se ve státě Urísa vzala.

Charlotte pocházela z aristokratické rodiny a její příbuzní Mahanandiu zprvu nepřijímali. Jejich láska ale nakonec zvítězila.

Charlotte pocházela z aristokratické rodiny a její příbuzní Mahanandiu zprvu nepřijímali. Jejich láska ale nakonec zvítězila.

Žena poté nabídla Mahanandiovi peníze na letenku, aby ji následoval domů do Švédska. Hrdý muž však peníze odmítl a slíbil, že za ní přiletí vlastními prostředky. Za peníze, které utržil za veškerý svůj majetek, se mu ale podařilo sehnat jenom kolo. 22. ledna 1977 se tedy vydal na cestu.

„Záchranou bylo mé umění. Za portréty mi lidé dávali peníze, někteří mě u sebe nechávali přespat a poskytovali mi stravu. Z dlouhé jízdy mě bolely nohy. Nadšení z představy, že se zase uvidím s Charlottou, mě ale udržovalo v pohybu.“

Do Švédska konečně dorazil 28. května. „Když mě Charlotte uviděla, rozběhla se ke mně a objala mě. Říkal jsem jí, že strašně smrdím, ale nevadilo jí to,“ vzpomíná s pobavením muž.

Z páru se pak stala regulérní manželská dvojice, která společně vychovala dvě děti. Mahanandia začal vyučovat umění a se svými malbami pořádal výstavy. Od doby, kdy přijel do Švédska, uběhlo čtyřicet let, ale jak tvrdí, do své ženy je stále zamilovaný.

Manželé s dcerou Emelií (31) a synem Karl-Siddharthem (28)

Manželé s dcerou Emelií (31) a synem Karl-Siddharthem (28)

Zvykl si i na evropský způsob života, ale jednu věc na nás paradoxně nechápe – oblibu cyklistiky. „Já jinou možnost neměl, musel jsem to udělat, abych ji znovu potkal. Jel jsem na kole kvůli lásce, ale cyklistiku jsem nikdy nemiloval.“

Další články

Zavří­t reklamu