Skvělá reklama se slavným válečným fotografem Guttenfelderem v hlavní roli | zdroj: youtube.com


Netypická oscarová reklama: Hlavní roli v ní dostal slavný válečný fotograf

TÉMATA: videa | reklamy |

user-avatar

chalkon

26. 02. 2016 | 21:36

Ve své letošní oscarové kampani se poskytovatel webových stránek Squarespace tentokrát nezaměřil na velké hollywoodské hvězdy, ale místo nich angažoval slavného válečného fotografa Davida Guttenfeldera a natočil s ním spot, který si odbude svou premiéru při slavnostním předávání filmových Oscarů tuto neděli. V něm sleduje Guttenfelderovu kariéru válečného reportéra od chvíle, kdy jako malý chlapec běžel fotit hořící stodolu v poli, až po jeho nasazení do frontových linií v odlehlých zemích světa.

Guttenfelder byl sedmkrát nominován na Pulitzerovu cenu. Fotografoval v 75 zemích světa a velmi často se dostal přímo do centra válečných konfliktů. Jak sám říká: "Byl jsem na místech, kde nikdo být nechce."  Přitom by to do něj, když byl malý, asi nikdo neřekl.  "Vyrůstal jsem v Iowě. Neznal jsem nikoho, kdo cestoval, dokonce ani nikoho, kdo měl pas. Neviděl jsem oceán, "  líčí své dětství. Vše začalo, když uviděl uprostřed pole hořet stodolu. Měl zrovna fotoaparát a rozběhl se požár vyfotit. "Nikdo se mě nesnažil zadržet," vysvětluje.

Reklamu natočilo studio Anomaly s režisérem Noamem Murrem.  Pro Guttenfeldera to byla dosti zvláštní zkušenost: "Celý život jsme se snažil soustředit na příběhy druhých. Já jsem nechtěl být příběhem. Měl jsem divný pocit, když se najednou kamera otočila na mě."

témata

user-avatar

chalkon

26. 02. 2016 | 21:36

Zavří­t reklamu