válkaČeskoslovenskoobjevy

Není tohle už šikana? Studenti čínské školy mají kvůli větší efektivitě zakázáno během oběda sedět

Není tohle už šikana? Studenti čínské školy mají kvůli větší efektivitě zakázáno během oběda sedět
Zdroj: odditycentral.com

S kontroverzní novinkou přišla v letošním školním roce střední škola ve Šang-čchiou v čínské provincii Che-nan. Její studenti si nesmí během obědové pauzy sednout. Důvod? Flákají učení.

Simona Knotkova 11. prosince 2018

Když studenti během svého oběda sedí, jídlo si dlouze vychutnávají a loudají se, míní čínská střední škola. A to je prý špatně. Správně by se totiž studenti měli najíst v co nejkratší možné době a co nejdřív se zase vrátit k učení.

Aby toho vzdělávací ústav v Šang-čchiou dosáhl, jednoduše odstranil židle od jídelních stolů. Deset minut na jídlo totiž studentům prý bohatě stačí. Na internetu podobný krok samozřejmě spustil nevoli.

„Možná by měli jídelnu úplně zavřít, protože podle této logiky bude přece nejlepší, když studenti nebudou jíst vůbec,“ píše jeden z uživatelů sociální sítě Weibo, čínské obdoby Twitteru. Další přidává dotaz: „Copak i vězni nesedí, když jí?“

Vedení školy se pravděpodobně nechalo inspirovat takzvanými „továrny pro gaokao“, středními školami s tvrdým režimem, které studenty připravují na náročnou přijímací zkoušku gaokao. Ani tam ale dosud nezašli tak daleko, že by studentům upírali klid na jídelní pauzu.

Další články

Zavří­t reklamu