válkaČeskoslovenskoobjevy

Nemohla jezdit na koni, tak si osedlala krávu

Osmnáctiletá Hannah Simpsonová z Nového Zélandu je kovbojkou v doslovném slova smyslu. Jezdí totiž na krávě a té to kupodivu vůbec nevadí. Na svém hřbetu vozí dívku už šest a půl let a dokonce s ní skáče i přes překážky.

Yvonne Pokorná 29. března 2017

Hannah si původně přála mít poníka, toužila po něm od útlého věku, ale rodiče jí ho odmítli pořídit, protože byl pro ně příliš drahý. Na farmě, kde žili, však chovali krávy, a jejího mladšího bratra Tima jednou napadlo, že by se mohla svézt na telátku. Tomu tehdy bylo šest měsíců, když se Hannah na jeho hřbet poprvé posadila. Zvířeti to zjevně nevadilo a vlastně mu to nevadí dodnes. Na Lilac, jak se kráva jmenuje, Hannah jezdí už šest a půl roků.

Hannah Simpson na hřbetu krávy

Hannah Simpson na hřbetu krávy

“Vyhoupla jsem se na ni a vydali jsme se na cestu, nepředcházel tomu žádný trénink. A čím víc jsem s ní jezdila, tím jí to šlo lépe,” vzpomíná Hannah na své jezdecké začátky s krávou.

Dokonce ji naučila skákat přes překážky. I když je Lilac dosti korpulentní, poradí si i s 1,4 metru vysokou překážkou! Nesnáší ovšem cval a jízdu do kopce nebo z kopce, nejraději se prochází lesem nebo podél řeky.

Hannah tvrdí, že jízda na krávě je pohodlnější než na koňském hřbetu.

Hannah tvrdí, že jízda na krávě je pohodlnější než na koňském hřbetu.

“Je to kráva a nelze od ní čekat, že vás poveze jako kůň,” upozorňuje dívka. “Bez trochy popichování by opravdu neudělala nic, je velmi pohodové povahy,” dodává. Přiznává, že jí zkoušela dokonce nasadit i sedlo, ale krávě se to moc nelíbilo, tak na ní jezdí jen bez sedla. Lilac ji sice nečetněkrát už shodila, ale Hannah tvrdí, že jízda na krávě je mnohem pohodlnější než na koni. Dnes sice koně už má, ale na krávě se projíždí stále. Ve svém rodném městě, novozélandském Invercargillu, se kvůli tomu stala turistickou atrakcí a nedávno si získala i mezinárodní popularitu díky svému instagramovému profilu, kde sdílí fotky z farmy.

Další články

Zavří­t reklamu