Žena nechce, aby její amputovaná noha skončila někde v nemocničním odpadu. Našla pro ni další využití.

Žena nechce, aby její amputovaná noha skončila někde v nemocničním odpadu. Našla pro ni další využití. | zdroj: odditycentral.com


Nemocná Britka hledá člověka, který jí z kůže její amputované nohy ušije kabelku

user-avatar

Simona Knotková

12. 03. 2019 | 11:30

Pětapadesátiletá žena z Manchesteru bude muset podstoupit amputaci levé nohy. Části svého těla se ale nechce vzdát. Hledá odvážného řemeslníka, který jí ze zbylé kůže vyrobí kabelku.

Žena uvádějící se jednoduše jako Joan trpí už nějakou dobu onemocněním periferních tepen. Choroba došla až tak daleko, že v blízké budoucnosti bude muset podstoupit amputaci levé nohy. I přesto ale neklesá na mysli a přemýšlí, jak dosáhnout toho, aby odstraněná část těla byla stále nějakým způsobem s ní. Řešení? Ze zbylé kůže si chce nechat udělat kabelku. Přesně takový požadavek vznesla na online tržišti Sewport. Platforma, která spojuje textilní značky a tvůrce, se s podobnou prosbou ještě nikdy nesetkala. Přesto se rozhodla její inzerát zveřejnit.

"Vím, že je to vcelku zvláštní a nechutný požadavek a někteří lidé si asi budou myslet, že jsem se zbláznila. Je to ale moje noha a nedokážu snést pomyšlení, že bude někde hnít. Je to část mě samé a chci si ji nechat. Lidi uchovávají pupeční šňůry svých narozených dětí a mají doma vystavené popely svých příbuzných. Není to zase tolik divné, když se nad tím zamyslíte," píše žena ve své zprávě.

V dalším textu uvádí konkrétní požadavky na kabelku, které doplňuje nákresem. "Líbila by se mi kabelka střední velikosti s krátkým popruhem. Prostřední sekce by byla vyrobená z mé kůže a zbytek z materiálu, na kterém bychom se ještě domluvili. Myslím, že kabelka je ten nejschůdnější nápad, jak mou kůži využít. Bude vypadat skoro stejně jako kožená kabelka, ale tahle bude z mojí kůže. Já budu i jejím majitelem, tak proč ne?"

Joan nyní zjišťuje, zda si nohu po amputaci může ponechat. Zatím se ale zdá, že je vše na dobré cestě. Odvážnému řemeslníkovi, který se nezalekne jejího požadavku, nabízí až 3 tisíce liber (cca 89 tisíc korun). "Pokud to nebude stačit, můžu ještě něco přidat. Bohužel ale za to nemůžu utratit celé jmění," dodává.

Zájemci se mohou ozvat na email support@sewport.com. Do předmětu musí napsat "amputee handbag".

témata

user-avatar

Simona Knotková

12. 03. 2019 | 11:30

Zavří­t reklamu