válkaČeskoslovenskoobjevy

Německý doktor přišel na příčiny rakoviny, teď je těžké se řídit jeho radami

Německý doktor přišel na příčiny rakoviny, teď je těžké se řídit jeho radami
Zdroj: Wikimedia Commons

Německý lékař Otto Heinrich Warburg se zasloužil o zásadní průlom v medicíně tím, že odhalil příčiny vzniku rakoviny. Stalo se tak už v roce 1931 a Warburg za svůj přínos vědě dostal Nobelovu cenu. Přesto nemocných rakovinou na světě stále přibývá. Současná kovidová opatření jdou často přímo proti tomu, co Warburg považoval za zdravé, tedy především dýchání čerstvého vzduchu.

Tomáš Chalupa 9. dubna 2021

Wartburg ve své vědecké práci popsal příčiny rakoviny, které objevil v nezdravé stravě a životním stylu. Zjistil, že kombinace těchto faktorů vytváří v těle kyselé prostředí, ve kterém se daří bujení nádorových buněk. Buňky s nedostatkem kyslíku se pak snadno zvrhávají v rakovinové buňky. „Pokud zdravé buňce odejmete 35 procent kyslíku, může se z ní stát rakovinová buňka za pouhé dva dny,“ psal tenkrát Warburg.

Ve své knize stanovil jako zásadní problém právě nedostatek kyslíku v těle a kyselost krve. Rakovinové buňky jsou anaerobní, to znamená, že nedýchají kyslík. Potřebují ke svému životu jen glukózu a absenci kyslíku. Rakovina je tak vlastně obranný mechanismus, kterým buňky reagují na nepřítomnost dostatku kyslíku v těle.

Thumbnail # Cvičení hraje významnou roli v prevenci proti rakovině
Mohlo by Vás zajímat:

Cvičení hraje významnou roli v prevenci proti rakovině

Normální zdravé buňky žijí v alkalickém prostředí plném kyslíku a fungují normálně, rakovinové buňky fungují v kyselém prostředí bez kyslíku. Na tyto postuláty přišel Warburg už v roce 1931, kdy bylo celkové poznání rakoviny na zcela jiné úrovni, než je dnes. I dnes jsou však jeho závěry platné a právem byl za svůj výzkum oceněn Nobelovou cenou za medicínu. Nezbývá, než se jeho postuláty řídit – jíst zásaditou potravu, vyhýbat se stresu a častěji pobývat na čerstvém vzduchu! To ovšem díky současné situaci a nařízení naší vlády není úplně možné. Je otázkou, jestli by Warburg s nařízeními v této podobě souhlasil.

 

 

 

Související články

Další články

Zavří­t reklamu