Srdci a náboženské víře neporučíš.

Srdci a náboženské víře neporučíš. | zdroj: odditycentral.com


Německou protiimigrantskou stranu opustil její člen. Konvertoval k islámu

TÉMATA: islám | náboženství | politika | německo

user-avatar

Simona Knotková

30. 01. 2018 | 08:19

Alternativa pro Německo je politická strana, která vznikla v roce 2013. Typická je svou kritikou migrační politiky Angely Merkelové a islamofobními postoji. Pozornost světových médií si proto získal odchod jednoho z jejích členů, který překvapivě konvertoval k islámu.

Arthur Wagner byl ještě donedávna členem vedení Alternativy pro Německo (AfD) v Braniborsku. Strany, která mimo jiné ostře vystupuje proti migraci a netají se islamofobními a xenofobními názory. Nejenom německá média se proto podivovala nad skutečností, že Wagner letos v lednu ze strany odešel. Důvod už totiž nemůže být ironičtější – osmačtyřicetiletý politik konvertoval k islámu.

"Byl jsem opravdu překvapený. Vždycky byl velmi aktivní v křesťanském křídle naší strany," netají svůj údiv ani předseda AfD Andreas Kalbitz. O konverzi na jinou víru se dozvěděl telefonicky od samotného Wagnera krátce po oznámení rezignace. Strana na něho ale prý nevyvíjela žádný nátlak a nechala ho dobrovolně odejít. Údajně totiž vyznává "svobodu náboženství".

"Islám nepatří do Německa," zní jedno z propagandistických hesel Alternativy pro Německo.

Ještě loni v létě se Wagner nechal slyšet, že "Merkelová udělala velkou chybu" a "Německo se kvůli ní mění v jinou zemi". Své hodnoty možná změnil poté, co jako dobrovolník strávil nějakou dobu mezi muslimy. Konkrétnější důvody ale politik tají.

Podle některých odborníků může strana jeho odchodu využít k argumentování, že muslimové skutečně mění tradiční německou kulturu. 

user-avatar

Simona Knotková

30. 01. 2018 | 08:19

Zavří­t reklamu