válkaČeskoslovenskoobjevy

Německá studentka pustila podnájem a bydlí ve vlaku. Je to levnější

Německá studentka pustila podnájem a bydlí ve vlaku. Je to levnější
Zdroj: tyatravel.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

23letá Němka Leonie Müllerová vyměnila svůj pronajatý studentský pokojík za život na kolejích. To ještě samo o sobě nezní překvapivě, kdyby se nejednalo o železniční dráhu a nikoli o studentskou ubytovnu. Leonie zkrátka tráví čas ve vlaku. Učí se tam, jí i spí. Jako doma.

Ivanhoe 10. října 2015

„Všechno zažalo sporem s mým domácím,“ vysvětluje Leonie, proč se rozhodla dát přednost železnici před pronájmem. Už měla plné zuby jeho záchvatů vzteku, chtěla se okamžitě přestěhovat. Pak si ale uvědomila, že už nikde jinde ani bydlet nechce. Koupila si tedy speciální jízdenku, se kterou může kdekoli v Německu nasednout do vlaku a komkoli se rozjet. Od 1. května se jejím domovem stal železniční vůz, v němž se učí, píše školní práce, stravuje se, myje se, jí i spí, zatímco vlak uhání rychlostí téměř 200 kilometrů v hodině.

Leonie tvrdí, že život ve vlaku jí dal hodně svobody, které si teď naplno užívá. „Já se ve vlacích opravdu cítím jako doma,“ dušuje se. „Mohu navštívit hodně přátel i měst,“ vyjmenovává další výhody. „Je to jako být pořád na dovolené. Čtu si, píšu, dívám se z okna a poznávám nové lidi. Pořád mám co dělat,“ popisuje studentka svůj každodenní život ve vagonu.

Nejčastěji se Leonie fotí na nádraží.

Nejčastěji se Leonie fotí na nádraží.

Kromě toho, že tímto způsobem šetří svoji kapsu, také si osvojila minimalistický životní styl. Veškerý její majetek se teď vejde do jednoho jediného batohu. Má v něm nějaké oblečení, tablet, věci do školy a hygienické potřeby. Ostatní své věci uschovala v bytě u rodičů. Za jízdné ve vlaku měsíčně utratí 340 euro, tedy míň než za podnájem, který ji stál 400 euro. Ale jak říká, levnější bydlení nebylo jejím hlavním cílem.

„Chci inspirovat lidí, aby zvážili své zvyky a to, co považují, že je normální,“ říká studentka, jejíž nápad její okolí považovalo zprvu za bláznivý. Nikdo z přátel si neuměl představit, jak se dá ve vlaku žít, Leonie to však dokázala. „Vždycky máme více příležitostí, než si myslíme. Příští dobrodružství na nás čekají zrovna za rohem a nabízejí, co zrovna hledáme,“ prohlašuje Leonie.

Ve vlaku potkává stále nové lidi.

Ve vlaku potkává stále nové lidi.

Není to ovšem tak, že by veškerý čas pobývala jen ve vagonu. Týdně v něm stráví průměrně 25 hodin. Jízdy vlakem využívá k návštěvám rodiny, babičky a svého přítele, u nichž pak přespává. Občas si zabukuje hotelový pokoj v AirBnB. Tvrdí, že její nový způsob života ohromně prospěl partnerskému vztahu. „Normálně bychom měli vztah na velkou vzdálenost, ale tím, že žiju ve vlaku, mám možnost ho pořád vidět,“ vysvětluje.

Život na kolejích Leonie baví.

Život na kolejích Leonie baví.

Svoji neobyčejnou životní zkušenost dokumentuje Leonie na svém blogu tyatravel.com. Hodlá prožít ve vlaku celý rok a pak o svém životě moderního nomáda zpracovat diplomovou práci. Pro ty, kteří by jí chtěli napodobit, má jednu důležitou radu: „Mít s sebou sluchátka na přebití okolního hluku je zásadní.“

Další články

Zavří­t reklamu