Německá rodina odešla za svobodou do Putinova Ruska. | zdroj: youtube.com


Německá rodina uprchla před “diktaturou” své vlasti do Ruska a žádá tam o azyl

TÉMATA: německo | rusko | uprchlíci | migrace

user-avatar

Ivanhoe

27. 08. 2016 | 08:30

Zatímco do Německa jako země zaslíbené stále proudí tisíce imigrantů z Afriky a Středního východu, do Ruska na konci minulého roku prchla jedna německá rodina. K odchodu z vlasti je přinutila nejen situace kolem uprchlíků, ale i údajná diktatura současné vlády, kvůli které se ve vlastní zemi už necítili Carola a Andre Griesbachovi bezpečně.

Na konci loňského roku nasedli jedenapadesátiletá Carola a její manžel Andre do své dodávky a uháněli v ní k hranicím Ruska. Na jejich 2300 kilometrů dlouhé cestě je doprovázely jejich dcery Julia a Dominique a čtyři vnoučata. Na Rudé náměstí v Moskvě dorazili přesně na Silvestra a brzy nato požádali Rusko o politický azyl. Jako důvod uvedli masovou migraci, korupci, předčasnou sexualizaci dětí, nucené očkování a nedostatek demokracie v Německu. “Lidé si myslí, že v Německu je demokracie, ale není,” sdělil médiím Andre Griesbach.

Podle něj je na tom ruská společnost o mnoho lépe a Putin je o hodně lepším a demokratičtějším státníkem než Angela Merkelová. Ta, jak Griesbach věří, přijímáním uprchlíků chce v Německu vyvolat konflikty a zahájit válku. “Žádná jiná země, jen Německo chce mít tolik cizinců v zemi,” poukazuje. Němečtí uprchlíci

Jeho žena Carola to vidí podobně. Německo už podle ní není bezpečné pro děti ani pro ženy. Souvislost mezi počty migrantů a vzrůstajícím násilím je zjevná, ale média o tom málo informují. Také policie se málo zabývá těmito případy. Buď jí v tom brání sám systém, nebo je napadána žadateli o azyl.

Ženě se také nelíbí systém sociálně-právní ochrany dětí v zemi, kdy stát podezřele rychle odnímá děti jejich rodičům, dokonce jim za to i platí. Rovněž kritizuje předčasnou sexualizaci, které jsou již malé děti vystaveny prostřednictvím oblečení, obrázků, knih a dalších médií. “Není žádný způsob, jak se tomu bránit. V Rusku je to o hodně lepší. Tam jim záleží na rodině, kladou ji na první místo,” tvrdí Carola. V této červené VW dodávce Griesbachovi přicestovali do Ruska.

Zatím to však vypadá, že Rusko o německé imigranty nestojí. Úřady již daly rodině na srozuměnou, že Německo považují za bezpečnou zemi, takže není důvod, proč žádat v Rusku o azyl.

Andre a Carola s tím ovšem nesouhlasí. Tvrdí, že mírová smlouva mezi Ruskem a Německem z roku 1918 nebyla řádně uzavřena, takže jsou obě země technicky stále ve válce, a Rusko je tak povinno je ochránit. To se ovšem ke své povinnosti nehlásí. Griesbachovi tak stále nocují v malém motelu u lesa na okraji Moskvy a dál vyjednávají s úřady.  Čas plyne a jejich úspory se krátí. Protože narychlo opustili Německo, aniž by si obstarali potřebné papíry včetně víza, najít v Rusku práci je pro ně velmi obtížné. Přesto na Rusy nedají dopustit. “Ruští lidé jsou neuvěřitelně ochotní,” říká Andre. “V tomto směru se jim nikdo nemůže rovnat. Takové pomoci bychom se od Němců nedočkali, protože jsou velice sobečtí,” dodává. Děkujeme, napsali azbukou na asfalt.

Griesbachovi věří, že se jim azyl nakonec podaří získat a budou moci v Rusku zůstat. “My se tu opravdu cítíme svobodní,” prohlašují. O tom, že by odešli do jiné země v Evropské unii, ani neuvažují.

user-avatar

Ivanhoe

27. 08. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu