válkaČeskoslovenskoobjevy

Němci byli po první světové válce posedlí ledními medvědy, dokonce se za ně i převlékali

Němci byli po první světové válce posedlí ledními medvědy, dokonce se za ně i převlékali
Zdroj: allday.com
+ 7 fotek+ 8 fotek

Nikdo přesně nezná důvod, proč byla města v Německu ve dvacátých letech plná lidí převlečených za lední medvědy. První převlek ledního medvěda využila berlínská zoo, když získala dvě mláďata skutečných ledních medvědů. Vedení zoo najalo člověka v kostýmu, aby tím na novinku upozornilo. Od té doby se lední medvědi vyrojili všude.

Tomáš Chalupa 10. prosince 2017

Z kostýmů ledních medvědů se stal kulturní fenomén. Lidé se za ně převlékali a velmi často je bylo možné potkat na ulicích. Dodnes je záhadou, proč zrovna lední medvědi zaujali Němce natolik, že se za ně začali převlékat. Školní večírky, oslavy, nejrůznější párty, svátky města, tam všude nesměl lední medvěd chybět.

A s nástupem nacismu a vypuknutím druhé světové války se situace nijak nezměnila. S ledními medvědy se fotily vojenské jednotky i nacističtí pohlaváři. Bílý chlupáč byl též maskotem Fanty, nacistického nástupce Coca-Coly, čímž jeho popularita ještě vzrostla. Nakonec se z něj stal symbol německého nacionalismu. To se lednímu medvědovi ovšem stalo osudným. Byl už natolik spojen s nacismem, že s koncem války zcela ustal zájem oblékat se do medvědího kostýmu.

Další články

Zavří­t reklamu