Sprejové oblečení Mnela Torrese | zdroj: creativelife.cz


Nemáte co na sebe? Stačí vám sprej španělského módního návrháře

TÉMATA: vynálezy | technologie | móda

user-avatar

ExtraStory.cz

21. 05. 2015 | 08:30

Španělský návrhář Manel Torres vyvinul nový způsob oblečení. Zapomeňte na přeplněné šatní skříně, stačí vám jeho sprej. Látka v něm obsažená se při kontaktu s lidským tělem mění na bezešvé kousky oděvu. A co je nejvíce fantastické, oblečení se dá svléknout, vyprat a znovu použít.

Torres není žádný amatér, který vymýšlí bizarní nápady. Má doktorát z chemie na Imperial College v Londýně. Ani jeho oblečení není žádná novinka, nechal si ji patentovat už v roce 2000. A od té doby s ním slaví úspěchy po celém světě. Ostatně jeho vynález má opravdu mnoho výhod.

Kromě toho, že se dá kdykoliv svléknout a znovu použít, je možné oblečení jednoduše recyklovat rozpuštěním v roztoku. Nevznikne naprosto žádný odpad a v tomto směru je oblečení mimořádně ekologické. Podle Torrese se dá oblečení použít také v medicíně místo obvazu. Přestože sprej je zpočátku studený, látka se velmi rychle přizpůsobí teplotě lidského těla a rozhodně nestudí. Navíc zaschne téměř okamžitě.

Není problém namíchat určité barvy látky nebo z ní vytvořit konkrétní tvary, například nařasené sukně. Chce to jen trochu cviku. Jediná otázka tak zbývá, proč už tedy všichni nechodí ve sprejovém oblečení? 

 

user-avatar

ExtraStory.cz

21. 05. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu