válkaČeskoslovenskoobjevy

Modelka v milostném objetí s živým medvědem. Riskovala život v kampani proti zabíjení zvířat.

Modelka v milostném objetí s živým medvědem. Riskovala život v kampani proti zabíjení zvířat.
Zdroj: Caters News Agency
+ 4 fotky+ 5 fotek

Na fotky modelek s hady nebo kočkovitými šelmami narazíte v každém druhém módním magazínu a nikoho už ani nešokují. Kampaň s křehkými dívkami v objetí šest set padesáti kilového medvěda ale přece jen překvapí i dnes. V Moskvě přesně takové snímky vznikly, aby upozornily na nesmyslnost lovu medvědů.

Crazy Eyes 3. května 2015

Pózování před objektivem je pro ruské krásky Marii Sidorovou a Lidii Fetisovou denním chlebem. Když jim ale „parťáka“ dělal přes půl tuny vážící medvěd Stephen, byly nervózní, jako by před fotoaparátem stály poprvé. „Na začátku jsem byla naprosto vyděšená, ale jakmile jsem ho objala a ucítila jsem jeho teplo a hebkost jeho kožichu, uklidnila jsem se,“ popsala své pocity Maria.

Během focení si prý uvědomila, že medvědi nejsou krvežíznivé a člověku nebezpečné bestie. „Je možné spolu bok po boku koexistovat, dokud je budeme respektovat,“ dodala modelka. „Stephen byl během focení v podstatě volný a mohl udělat, cokoliv chtěl. A přesto mi neublížil,“ přidala se Lidie.

Cílem unikátních fotografií je upozornit na fakt, že i s tak hrozivými zvířaty, jakými obrovští medvědi pro mnohé jsou, se dá žít v přirozené harmonii. Vrhat se jim do náručí se ale přesto nedoporučuje, přece jen ne všichni jsou jako Stephen. Ten má za sebou totiž speciální výcvik, aby mohl hrát u filmu nebo se třeba stát modelem, jako právě v tomto případě.

Další články

Zavří­t reklamu