Medvěd s nápisem T - 34 se objevil na videu z Nové Země. | zdroj: youtube.com


Někdo posprejoval ledního medvěda, napsali na něj název tanku

TÉMATA: zvířata | medvědi | rusko

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 12. 2019 | 08:30

Ruští odborníci na divoká zvířata kroutí hlavami nad snímky ledního medvěda, kterému někdo na srst nasprejoval nápis T-34. To je označení slavného sovětského tanku, se kterým Rudá armáda vyhrála druhou světovou válku.

Právě nápis spojený s tankem vedl odborníky k tomu, že šlo zřejmě o žert nějakých vyznavačů military historie. Zatím se zdá vyloučeno, že by mohlo jít o vědce, kteří si takto medvěda poněkud hloupě označili kvůli pozorování. Ovšem kardinální otázkou je, jak to vlastně mohli udělat. Zastavit ledního medvěda a posprejovat ho, je stejné, jako se jít podívat na zuby krokodýlovi.

Pobouření celá situace vzbudila nejen mezi odborníky, ale i v médiích, které vesměs počmárání medvěda označují za špatný vtip nebo neúctu ke zvířeti i historii. V Rusku se totiž jakékoliv vtipy na téma druhé světové války příliš nenosí.

Velký problém může barva na srsti představovat pro samotného medvěda. Sice mu za několik týdnů zmizí, ale do té doby mu může zkomplikovat hledání potravy. Medvěd potřebuje splývat se sněhem a být pokud možno nenápadný. S obrovským nápisem T-34 se mu bude špatně hledat potrava.

Věc prošetřují ruské úřady, které zatím vidí jako nejpravděpodobnější verzi, že medvěda posprejoval někdo z místních lidí v oblasti Nová Země, kde bylo video pořízeno. Tam je totiž koncentrace ledních medvědů čím dál větší, navíc se stahují k lidským sídlům, protože mají ve volné přírodě nedostatek potravy. Počátkem roku musel být dokonce v Nové Zemi vyhlášen výjimečný stav, protože například u osady Běluša Gluba se objevilo padesát ledních medvědů. V Nové Zemi tak zkrátka frustrovaní obyvatelé reagují na přítomnost medvědů po svém.

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 12. 2019 | 08:30

Zavří­t reklamu