válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejzvláštnější místo k obědu? Pod vodopádem!

Nejzvláštnější místo k obědu? Pod vodopádem!
Zdroj: Villa Escudero Resort
+ 4 fotky+ 5 fotek

Voda vám šplouchá přes nárty a téměř neslyšíte slova svých spolustolovníků. Sedíte totiž jen kousek od burácejícího vodopádu. Takovýto neobyčejný zážitek nabízí svým návštěvníkům restaurace U Vodopádu Labasin na Filipínách.

Ivanhoe 2. června 2018

Restaurace je otevřena jen v době oběda a formou bufetu zde můžete ochutnat typickou místní stravu. Mnohem zajímavější je ovšem prostředí, v němž se člověk může gurmánským požitkům oddávat. Útulná, barvami hýřící restaurace s bambusovými stolečky a záplavou zeleně kolem dokola se totiž nachází na úpatí vodopádu. Hosté se tak mohou nejen občerstvit, ale i přímo osvěžit v čisté vodě, která jim doslova teče pod nohama!

Nejde o přírodní vodopád, ale o přepad z přehrady Labasin, kde v roce 1929 postavil Don Arsenio Escudero první vodní elektrárnu na Filipínách, jež zásobovala továrnu na zpracování kokosu i jeho vlastní haciendu elektrickou energií.

Někdejší plantáže s palmami se v roce 1981 proměnily v turistickou destinaci s muzeem, projížďkami na bambusových lodičkách po přehradě a dalšími atrakcemi včetně restaurace pod vodopádem. Škoda, že to máme z Čech na Filipíny tak daleko!

Související články

Další články

Zavří­t reklamu