válkaČeskoslovenskoobjevy

Největší podzemní bunkr pro miliardáře se má stavět kousek od Prahy

Největší podzemní bunkr pro miliardáře se má stavět kousek od Prahy
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 2 fotky+ 3 fotky

Projekt Oppidum, tak se jmenuje největší podzemní bunkr světa, kde má evropská elita přežít případný konec světa. A asi vás překvapí, kde má tahle archa milionářů stát. Oppidum totiž má vzniknout v Čechách, tedy přesněji u Českého Brodu. A kdo tu bude čekat na konec světa?

Tomáš Chalupa 13. listopadu 2015

Přes sedm tisíc metrů čtverečních podzemních prostor má vzniknout u Českého Brodu. Soukromá firma zde staví gigantický prostor, kde mají nejbohatší lidé Evropy přečkat povodně, zemětřesení nebo třeba jadernou válku. O projektu je toho známo zatím velmi málo. Má to být místo, které umožní dlouhodobý pobyt (až deset let) v potřebném luxusu a bezpečí těm, kteří si to mohou dovolit. U nás je takových jedinců jen pár, takže by pokoje vedle sebe mohli mít třeba Andrej Babiš a Zdeněk Bakala, ale to by zřejmě vypukla válka i v podzemí. Ale teď zase vážně.

Vše je zatím poměrně tajné, média přinesla zprávu, že byli obesláni soukromně nejbohatší lidé v Česku, ale také v Evropě s tím, že by si mohli zakoupit místo v této Noemově arše boháčů. Ovšem také už se dostalo na veřejnost, že zatím stavba nijak zvlášť nepokročila a do lesů u Českého Brodu se zatím žádní miliardáři nestahují. Přestože z některých zahraničních článků člověk mohl získat dojem, že bunkr je hotov a osazen vším možným, zatím tomu tak není. Pravdou je, že na místě už se nachází dvojpodlažní bunkr z dob studené války, který tu vybudovala Československá armáda, ale ten má k luxusnímu miliardářskému sídlu daleko.

Stavba podobných zařízení není výjimečná, zejména v USA, kde je silné hnutí tzv. survivalistů, tedy lidí, jejichž koníčkem je se co nejlépe připravit na konec světa. Mnoho lidí si staví své vlastní soukromé podzemní bunkry. Tento však má být největší a nejluxusnější ze všech. Zatím ovšem stojí jen na papíře.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu