válkaČeskoslovenskoobjevy

Největší a nejstarší pyramidy jsou v Evropě. Tvrdí to bosenský Indiana Jones

Největší a nejstarší pyramidy jsou v Evropě. Tvrdí to bosenský Indiana Jones
Zdroj: Wikicommons

Nač cestovat do Mexika či do Egypta, máme-li pyramidy téměř za rohem! Navíc větší, starší a ke všemu ještě s léčebnými účinky! Tvrdí to aspoň amatérský archeolog z Bosny Sam Osmanagich, který zve dobrovolníky z celého světa dobývat v nitru pyramid ukryté vědomosti záhadně zmizelé civilizace.

tyrion 7. září 2014

Pyramida zarostlá bujnou vegetací zůstala po staletí bez povšimnutí, než ji před deseti lety u bosenského městečka Visoku, vzdáleného asi 30 kilometrů od Sarajeva, objevil archeologický nadšenec Sam Osmanagich. Za rok už zde prováděl na vlastní náklady archeologické vykopávky a zahájil křížovou výpravu proti konzervativním archeologům, kteří údajnou pyramidu považují jen za jeden z mnoha kopců, na nichž se kdysi „vyřádila“ příroda.

„Jeho čtyři strany mají trojúhelníkový tvar, stejné stěny s rohy a hranami. Orientace jedné ze stran je na sever, další na jih, západ a východ. Vím, že příroda neumí vyrobit kopce se čtyřmi stěnami trojúhelníkového tvaru, navíc s tak přesnou orientací na světové strany. Příroda prostě nemohla takové perfektní objekty stvořit,“ oponuje muž v plstěném klobouku, ne nepodobném tomu, co nosil Harrison Ford ve filmu Indiana Jones.

Další nálezy mu jen hrály do karet. Geologické průzkumné vrty ukázaly, že stěny pyramidy jsou obloženy ručně opracovanými bloky vyrobenými z materiálu, který je mnohem tvrdší než beton 21. století!

Aby toho nebylo málo, zjistilo se, že v údolí u města Visoko existoval rozsáhlý stavební komplex, který zahrnoval další čtyři pyramidy, propojené složitým systémem podzemních tunelů, dlouhých až 10 kilometrů. Při jejich průzkumu narazil tým Sama Osmanagicha na největší vypálené keramické bloky, které kdy kdo vytvořil v celé historii! Na jejich povrchu jsou vidět rytiny, obrazce a znaky připomínající starodávné runy.

Nezávislé laboratoře pomocí radiokarbonového testování potvrdili minimální stáří pyramid na 12 tisíc let, přičemž některé organické nálezy naznačují, že by mohly být ještě starší, možná 25 až 30 tisíc let!

To však renomovaní archeologové označili za holý nesmysl. „Dokonce i při skrovných znalostech archeologie musí být každému jasné, že jediné, co v těch dobách v Evropě stačilo, byly ubohé chatrče, spousta lidí stále ještě žila v jeskyních nebo kamenných příbytcích,“ podotkl šéf Evropské asociace archeologů profesor Anthony Harding.

Na to má bosenský Indiana Jones jasnou odpověď: „Téměř vše, co nás učili o historii, je špatně.“

Pokračování příště

Další články

Zavří­t reklamu