válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejvěrnější pes Hačiko čekal na pána marně 10 let, teď má v Japonsku sochu

Nejvěrnější pes Hačiko čekal na pána marně 10 let, teď má v Japonsku sochu
Zdroj: en.rocketnews24.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Univerzita V Tokiu slavnostně odhalila sochu znázorňující psa, který se setkává se svým pánem. Jde o výjev z každodenního života psa Hačiko a jeho pána profesora Hidesamura Ueda. Pes na něj čekal každý den, dokonce i v době, kdy už byl Ueda léta po smrti.

Tomáš Chalupa 8. března 2015

V Japonsku je příběh psa Hačiko legendou, která vypráví o věrnosti a oddanosti psa člověku. Ovšem je to legenda pravdivá. V roce 1920 si profesor zemědělského inženýrství Ueda z Tokijské univerzity pořídil psa rasy akita a dal mu jméno Hačiko. Každý den ráno profesor chodil na vlak na nádraží a pes ho vyprovázel. Čekal na něj tak dlouho, dokud se vlakem večer zase nevrátil. Jejich každodenní rituál znali všichni zaměstnanci nádraží i lidé, kteří tam často čekali na vlak. Jenže po pěti letech Ueda náhle zemřel přímo v práci, zatímco Hačiko na něj stále čekal na nástupišti. Následujících deset let Hačiko každý den ráno chodil na nástupiště a čekal až do večera, zda se jeho pán neobjeví.

Hačiko čekal na pána až do své vlastní smrti v roce 1935. Díky své neuvěřitelné věrnosti se Hačiko stal japonskou legendou. Byl podle ní dokonce natočen v roce 1984 film s Richardem Gerem v hlavní roli. A Tokijská univerzita se nyní rozhodla vzdát hold svému profesorovi a hlavně jeho psu Hačikovi. Na nádvoří kampusu umístilo vedení univerzity bronzovou sochu. Alespoň takto se profesor a jeho věrný pes zase setkali.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu