válkaČeskoslovenskoobjevy

„Nejstrašidelnější dům hrůzy“ nabízí 20 tisíc dolarů tomu, kdo dojde až na konec

„Nejstrašidelnější dům hrůzy“ nabízí 20 tisíc dolarů tomu, kdo dojde až na konec
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

McKamey Manor je strašidelný dům, který v minulosti vyvolal už množství kontroverze. Jeho autor nyní představuje vylepšenou verzi, kterou prý nezvládnou ani ti nejodolnější.

Simona Knotkova 2. listopadu 2019

Desolation, v českém překladu zpustošení, tak pojmenoval tvůrce „nejstrašidelnějšího domu na světě“ Russ McKamey novou prohlídku, na kterou láká ty nejodvážnější nadšence. Odměna za přečkání až desetihodinové tortury je dvacet tisíc dolarů (cca 457 tisíc korun). Jak ale McKamey sebevědomě prohlašuje, nikdo ji nezíská.

„Dobře mě poslouchejte: Nedostanete ani šesták! Sídlo vás nejprve vyžvýká a pak vyplivne, to vám slibuju. Nikdo tam nevydrží deset hodin. Každého z účastníků čeká mentální a fyzická výzva, která je přivede až na hranici zhroucení. To může být velmi agresivní zážitek,“ varuje McKamey. Pro přerušení prohlídky stačí říct bezpečnou frázi, která pobyt v domě ukončí.

Podmínkou k účasti je minimální věk dvacet jedna let a potvrzení od lékaře. Před vstupem do atrakce musí každý z účastníků podepsat také čtyřicetistránkovou smlouvu, ve které se zříká svých práv a mimo jiné souhlasí s tím, že může utrpět duševní či fyzickou újmu. McKamey přesto tvrdí, že návštěvníkům nic skutečného nehrozí a veškeré trauma se odehrává především v jejich hlavě. Celá prohlídka je z toho důvodu i natáčena. „Byli byste překvapení, kolik lidí si v minulosti stěžovalo, že se jim uvnitř něco stalo. Když si proto jdou stěžovat autoritám, musím mít důkazy, abych jim ukázal, co se tam doopravdy stalo. Už mě to zachránilo tisíckrát.“

Právě videa na YouTube jsou trnem v očích mnoha lidí. Američana označují jako psychopata a obviňují ho z toho, že návštěvníky sídla nestraší, ale pouze legálně mučí. Zajímavostí ostatně je, že zatímco majitel dal za provoz sídla údajně miliony, zájemci platí pouze žrádlem pro jeho psy.

„To, že to někdo chce podstoupit, neznamená, že by to mělo být i povoleno. Skutečnost, že Russ a jeho rodina ví, že druhým ubližují a způsobují jim dlouhodobá traumata, ale je jim to fuk, je opravdu zvrácená,“ stojí například v jednom komentáři.

McKamey si však stojí za tím, že se svým týmem nic špatného nedělá. Sám se dokonce označuje za velmi „normálního“ jedince. „Jsem velmi puritánský a konzervativní, ale vedu šílený strašidelný dům, o kterém si lidé myslí, že je to mučírna, sídlo fetiše. Není to pravda, ale ostatní tomu věří na základě mých filmů. Je to mentální hra, něco na způsob hypnózy. Můžu vás položit do dětského bazénku a říct vám, že je v něm velký bílý žralok, a vy tomu skutečně uvěříte.“

Obrázek si udělejte sami v přiloženém videu.

Další články

Zavří­t reklamu