válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejšťastnější bezdomovec na světě: Komik se nechává najímat za 9 korun na den a přespává u cizinců

Nejšťastnější bezdomovec na světě: Komik se nechává najímat za 9 korun na den a přespává u cizinců
Zdroj: odditycentral.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Co si můžete koupit za padesát japonských jenů (tedy za cca devět českých korun)? Možná tři rohlíky. Anebo si můžete na celý den najmout komika Kotaniho Makota.

Simona Knotkova 26. února 2018

Kotani Makoto žil ještě před čtyřmi lety konvenčním životem. Za nájem v tokijském bytě platil osm tisíc korun měsíčně a snažil se uživit jako sólový komik. V apartmánu bydlel s dalším komikem, který nemohl vystát jeho bohémský životní styl. Jednoho dne od něj dostal radu, že by se měl raději stát bezdomovcem. A Kotani ho překvapivě poslechl.

Po nějaké době mu někdo další poradil, aby se za drobnou částku nechal najímat cizincům. Japonec je může zabavit, projít se s nimi městem, když nikdo jiný není k dispozici, vyčkat za ně ve frontě na nejnovější zboží nebo jim pomoci s úklidem. Neotřelý nápad se po čase opravdu uchytil.

Nyní je Kotani Makoto bezdomoveckou celebritou, která má přátele po celém světě. Lidé mu většinou dávají ještě víc než devět korun a platí mu i další výdaje včetně stravy. Kromě toho ho u sebe nechávají přepsat.

„Lidé mi bud sami nabízejí nocleh nebo se zeptám na sociálních médiích a někdo se ozve. Na světě je tolik dobrých lidí,“ pochvaluje si muž, který si pro nutnou reklamu a komunikaci musel pořídit mobil.

Během své „kariéry“ bezdomovce se potkal už s řadou rozmanitých požadavků. Jednou kupříkladu pózoval jako nahý model. „Měl jsem dělat různé pózy, bylo to celkem trapné. Nakonec mi řekli, ať jenom ležím na zemi. Po celou dobu jsem něco povídal, abych se uvolnil. Můj akt byl pak asi týden vystavený v kavárně. Díky tomu jsem se seznámil zase s jiným cizincem, který mi nabídl nocleh. Nahota vám někdy může přinést střechu nad hlavou,“ vzpomíná s humorem.

Celkem si ho najalo už více jak tisíc lidí, z toho někteří opakovaně. Muž je důvěrně nazývá Kotaniho rodina. Někdy je dokonce natolik zaneprázdněný, že si ho klienti musí rezervovat i měsíc dopředu.

Mohlo by se zdát, že teprve se ztrátou domova a všech závazků dostal jeho život smysl. A skutečně! Kotani Makoto se považuje za nejšťastnějšího bezdomovce na světě.

Další články

Zavří­t reklamu