válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejstarší žijící sourozenci mají po sečtení svých věků 1042 let

Nejstarší žijící sourozenci mají po sečtení svých věků 1042 let
Zdroj: Guinness World Records

Dvanáct sourozenců původem z Pákistánu se stalo majiteli nového zápisu v Guinnessově knize rekordů. Dostali se tam díky svým vysokým věkům.

Simona Knotkova 17. ledna 2021

Sourozenci D’Cruzovi z pákistánského Karáčí se zasloužili o unikát. Jejich věky dávají po sečtení číslo 1042. Zatímco nejmladšímu sourozenci je 75 let, nejstarší oslavil již 97. narozeniny.

Thumbnail # Nejstarší žena na světě pila víno, hodně kouřila a milovala čokoládu. Dožila se 122 let
Mohlo by Vás zajímat:

Nejstarší žena na světě pila víno, hodně kouřila a milovala čokoládu. Dožila se 122 let

„Je to neuvěřitelné. Vždycky jsem si myslela, že v Guinnessově knize rekordů jsou zapsaní lidé s nejdelšími nebo nejmenšími mírami nebo něčím podobným. Bylo pro mě překvapením, že hodnotí dokonce i tohle, ale mám z toho radost. Jsem vděčná, že všichni mí sourozenci jsou stále naživu,“ řekla do médií nejmladší Genia Carter, která žije v Londýně.

Zbytek její rodiny je rozptýlen po Kanadě, Spojených státech a Švýcarsku. Do knihy rekordů je dostala následující data narození: Doreen – 3. září 1923, Patrick – 30. září 1925, Genevieve – 4. července 1927, Joyce – 2. března 1929, Ronnie – 24. srpna 1930, Beryl – 26. srpna 1932, Joe – 1. června 1934, Francesca – 17. září 1936, Althea – 27. července 1938, Teresa – 9. června 1940, Rosemarie – 30. března  1943 a Genia – 24. října 1945.

Za dvacet dva let se v naší rodině narodilo dvanáct dětí. Můj otec zemřel, když jsem měla rok a půl, takže se o nás všechny musela starat jen matka. Nevím, jak to udělala, ale povedlo se jí to. Byli jsme tehdy velmi chudí. V Pákistánu neexistovalo nic jako životní pojištění. Díky této zkušenosti jsem se jako dobrovolnice přihlásila na misijní služby, abych pomohla lidem se stejným osudem. Je to dobrý pocit pomáhat ostatním,“ vypráví žena.

V čase před covidem se celá rodina scházela minimálně třikrát do roka. Nyní se schází alespoň přes Zoom, ale zato každý den. Vypráví si, co uplynulé hodiny zažili, a společně tak bojují se sociální izolací. Díky pravidelným videohovorům jsou si paradoxně blíž než kdykoliv předtím.

Thumbnail # Geny vám dlouhověkost nemusí zaručit. Dědičnost ovlivňuje délku života jen minimálně
Mohlo by Vás zajímat:

Geny vám dlouhověkost nemusí zaručit. Dědičnost ovlivňuje délku života jen minimálně

„Nepamatuju si, že bychom se někdy pohádali a nemluvili spolu. Všichni jsme si velmi blízcí. Udělali bychom pro sebe cokoliv,“ dodává Carter.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu