válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejstarší hamburger na světě se ani po 20 letech nezkazil a vypadá pořád jedle

Dvojice australských chlapíků tvrdí, že vlastní nejstarší hamburger na světě. Je starý 20 let, ale přesto se nachází v pozoruhodně jedlém stavu.

Jan Kyzlink 21. února 2015

Eduard Neetz a Casey Dean zakoupili tenhle sýrový hamburger v prodejně rychlého občerstvení McDonald’s v australském městě Adelaide. Psal se tehdy rok 1995 a jim bylo 13 a 14 let. Kupovali zrovna jídlo pro nadcházející párty, když se rozhodli, že ještě vezmou jeden burger navíc pro svého kamaráda Jona. Ten se však na večírku vůbec neukázal.

„Začalo to žertem, kdy jsme si řekli, že mu ten burger schováme, jenže on si pro něj nikdy nepřišel, a než jsme se nadáli, uplynulo šest měsíců,“ líčil Casey příhodu redaktorům televizní stanice. „Z měsíců se staly roky a nyní po 20 letech vypadá hamburger stejně jako v den, kdy jsme ho zakoupili, perfektně zachovalý ve svém původním obalu,“ dodal.

Chlápci tvrdí, že pochoutku pouze uložili do malého boxu se zámkem, který zamkli a strčili do skříně. Až teprve nedávno jej vytáhli a předvedli světu. „Je tvrdý jako kámen, absolutně pevný jako cihla,“ poklepávali na něj před televizními kamerami. Ba co víc, na pohled vypadá docela čerstvě, jen se za ty roky trochu zcvrkl. Jak ale chutná, to se chlápci neodvážili vyzkoušet, místo toho na nejstarší hamburger na světě složili song, jímž chtějí vydělat nějaké peníze na charitu.

Není to první případ zázračně zachovalého hamburgeru. V roce 2013 ukázal chlapík jménem David Whipple hamburger z roku 1999, který rovněž nepodlehl přírodním zákonům rozkladu. Jistý muž z Islandu zase koupil poslední burger v den, kdy poslední restaurace McDonald’s v Reykjavíku ukončila svůj provoz. Na památku ho dal do výlohy v jednom místním baru. A hádejte, co se nestalo? Vypadá dodnes pozoruhodně chutně navzdory svému stáří. Že by kouzlo chemie?

Další články

Zavří­t reklamu