válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejslavnější „uspávačka“ české kriminalistky: Fabiánová pomocí hypnotik uspávala, okrádala a vraždila

Nejslavnější „uspávačka“ české kriminalistky: Fabiánová pomocí hypnotik uspávala, okrádala a vraždila
Zdroj: Profimedia

Občasná prostitutka a zlodějka Jaroslava Fabiánová má na svědomí několik vražd. Za své nechvalně proslulé činy si vysloužila nejen přezdívku Blonďatý ďábel, ale také jednosměrnou jízdenku do vězení, kde si doteď odpykává doživotní trest.

Lenka Hamplová 17. května 2021

Dnes 55letá Fabiánová provozovala svou kriminální činnost v letech 1981–2003. Během tohoto období se dopustila několika trestných činů krádeže a vražd čtyř mužů a také se nezdráhala si přivydělávat příležitostnou prostitucí.

Jaroslava Fabiánová se narodila v Děčíně roku 1965. Její dětství nebylo podle dostupných informací nijak idylické, ačkoli ona sama to vždy popírala. Podle všeho měla být v dětství několikrát znásilněna, dále se potýkala s nezájmem ze strany rodičů a po jejich rozvodu – tehdy jí bylo třináct let – u ní došlo k zásadnímu zvratu. Začala se stýkat s partou pochybných mravů, a tím započala svou kriminální kariéru.

Thumbnail # Jedenáctiletá vražedkyně Mary Bellová zabila dvě děti
Mohlo by Vás zajímat:

Jedenáctiletá vražedkyně Mary Bellová zabila dvě děti

První vraždu spáchala v roce 1981, když jí bylo pouhých šestnáct let. Zednickým kladivem několikrát uhodila do hlavy důchodce Vladimíra Zavřela, který si liboval v sexu s mladými dívkami a chlapci, za jejichž služby platil. Zavřela po útoku kladivem ještě dvacetkrát pobodala nožem a ševcovským šídlem. Hrůzný čin jí vynesl sedmiletý pobyt za mřížemi.

Zločinecký Modus operandi Fabiánové zněl: nalákat oběť na základě sexuálních služeb, uspat ji pomocí hypnotik a okrást. A dle tohoto vzorce se odvíjela i druhá vražda, kterou Fabiánová provedla tak trochu „omylem“. V tomto případě došlo během celé „akce“ u jejího kardiovaskulárně nemocného maďarského zákazníka k náhlé smrti. Verdikt? 10 let odnětí svobody. A kromě toho jí byl zakázán pobyt na území Hlavního města Prahy.

Thumbnail # Vražedkyni Aileen Wuornosovou popravovali už téměř šílenou, jak ukazuje video
Mohlo by Vás zajímat:

Vražedkyni Aileen Wuornosovou popravovali už téměř šílenou, jak ukazuje video

Po propuštění se na svobodě moc dlouho neohřála. V roce 2003 spáchala další dvě vraždy, za které byla následně odsouzena k doživotnímu trestu. Obětí té třetí se stal další senior – Augustin Kůra, kterému vražedkyně zasadila šest smrtících ran kuchyňským sekáčkem. Poté mu zcizila obrazy s vysokou hodnotou, jež prodala. Ke čtvrtému mordu došlo stejně jako u třetího v metropoli. Fabiánová zavraždila 38 bodnými ranami do hrudníku jednatřicetiletého Richarda Sýkoru a vraždu završila v tradičním duchu – oloupením oběti.

Závěrem nesmíme opomenout fakt, že Jaroslava Fabiánová byla lesbicky orientovaná a sex s muži pro ni byl nepříjemným a zřejmě i traumatizujícím zážitkem. Nejspíš to bylo hlavním důvodem, proč si zvolila takovouto temnou životní cestu.

Další články

Zavří­t reklamu