válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejpočetnější rodina ve Velké Británii má další miminko, sociální dávky ale nechce

Nejpočetnější rodina ve Velké Británii má další miminko, sociální dávky ale nechce
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Největší rodina ve Velké Británii se právě rozrostla o osmnácté dítě. Noel a Sue Radfordovi říkají, že ani tohle nemusí být jejich poslední. Ovšem co je neobvyklé, Radfordovi odmítají pobírat peněžitou pomoc od státu, byť na ni mají nárok.

Tomáš Chalupa 9. června 2015

Holčička Hallie Alphia se narodila jako osmnácté dítě do obří rodiny Radfordových. Prostřední jmnéno Alphia jí dali po loni zesnulém Alphiem. Ten zemřel těsně před narozením. Radfordovi provozují rodinné pekařství a podle slov Noela Radforda není problém všechny uživit, takže sociální dávky odmítají.

Pár se znal už od dětských let, první dítě Sue porodila ve 14 letech a rychle následovaly další děti. Nejstaršímu Chrisovi je 26 let, Radfordovi už jsou také dědeček a babička dvou vnoučat. „Myslím, že tahle bude naše poslední,“ říká Sue o právě narozené Hallie Alphii, ale hned dodává. „Nikdy neříkej nikdy. Nechci brát antikoncepci. Necháme to na přírodě. Když bude dětí ještě víc, tak bude,“ dodává Sue Radfordová.

V české kotlině je obyvklé začít řešit finanční stránku celé rodiny, zejména s ohledem na sociální dávky. Jak už bylo výše napsáno, Radfordovi dávky nečerpají, byť na ně mají nárok. Mnoho lidí vyjadřující své názory však tomuto tvrzení nevěří. V jednom komentáři čtenářka vypočítává horentní sumy, na které má podle ní rodina nárok, další čtenář navrhuje omezit finanční podporu na dvě děti a třetí rovnou konstatuje, že rodina dávky dostávat nemá, protože má beztak dost vysoký příjem z provozu pekařství. Může nás tedy alespoň trochu těšit, že v tomto se Britové neliší příliš od nás Čechů.

Další články

Zavří­t reklamu