Nejpevnější mobil na světě je z karbonových vláken, nelze ho rozbít.

Nejpevnější mobil na světě je z karbonových vláken, nelze ho rozbít. | zdroj: odditycentral.com


Nejpevnější a přitom nejlehčí mobil na světě je vyroben z karbonových vláken

TÉMATA: mobily | technologie

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 11. 2016 | 08:30

Švýcarská firma Golden Dream zabývající se produkcí luxusního zboží představila iPhone 7 Carbon Concept Edition, nejpevnější mobil na světě, který se dá koupit za 17 000 liber.

Firma vyrobila pouze 77 kusů tohoto konceptuálního telefonu. Jeho tělo je vyrobeno ručně z karbonových vláken. Díky této technologii je prakticky nerozbitný. Šéf ženevské společnosti, která mobil vyrobila, Alexandre Masson, se nechal slyšet, že jen vyšel vstříc přání svých ukrutně bohatých zákazníků. Ti prý po něm chtěli, aby vyrobil mobil, který bude odolný a lehký tak, aby vyhovoval rychlému životnímu stylu těchto movitých lidí. Masson dlouho nevěděl jak na to, pak ale zahlédl v jednom obchodě hodinky vyrobené z karbonových vláken a ihned věděl, že chce vyrobit mobil přesně z tohoto materiálu.

Jenže trvalo další dva roky intenzivního výzkumu, než se podařilo vymyslet, jak mobil sestrojit, aby bezpečně fungoval. Karbonová vlákna jsou ten samý materiál, ze kterého se vyrábějí stroje Formule 1 nebo závodní plachetnice. Je to materiál budoucnosti, který je v mnoha ohledech unikátní. Masson tvrdí, že mobil je prakticky nerozbitný. Dodává se se speciálním VIP servisem a je na něj dvouletá záruka. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 11. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu