Miniaturní pošta v lese | zdroj: www.leafcutterdesigns.com


Nejmenší pošta na světě sídlí v dutině stromu. Distribuuje dopisy i noviny

TÉMATA: nápady | miniatury

user-avatar

Markéta Oderská

14. 03. 2015 | 07:00

Představte si, že byste cestou lesem zničehonic narazili na poštu, kde byste si mohli vyzvednout psaní a na oplátku tam nějaký dopis zanechat. Zní vám to jako vyprávění z Alenčiny říše divů? Tak vězte, že taková pošta opravdu existuje. Zřízena byla v dutině vykotlaného stromu a je tou nejmenší na světě.

Trpasličí pošta vznikla u jedné z lesních stezek v zalesněných kopcích nad městem Berkeley v Kalifornii. Její tvůrci ji vytvořili jen tak rozmaru a nepočítali s tím, že dlouho vydrží. Mrňavoučký poštovní úřad umístili do dutiny stromu a vybavili malilinkatým zařízením: stolečkem s lampičkou, židličkou, klíckou pro ptáčka, zarámovaným obrázkem na zdi a dalšími titěrnostmi. Před úřadovnu postavili červenou poštovní schránku a vložili do ní několik malých dopisních psaníček. Se svým nápadem se nikde nechlubili a poštu ponechali několik měsíců svému osudu.

Nedělali si velké iluze o tom, že by jejich pošta v lese dlouho přetrvala. Když se na její místo po půl roce vrátili, k jejich velikému překvapení a nemalé radosti pošta nejen zůstala kompletně zachována, ale dokonce během té doby expandovala! Turisté, kteří ji v lese náhodně objevili, ji porůznu upravovali a doplňovali o další detaily. A taky v ní nechávali vzkazy a dopisy. Pro poutníky, víly, myši, veverky a jiné lesní tvory a potvůrky. Aby toho nebylo málo, na poště přibyly také malé noviny – The Small Times, popsané drobounkými písmeny. K potěšení jejích zakladatelů tak lesní pošta dál roste a vzkvétá a přináší překvapení dalším pocestným.

 

user-avatar

Markéta Oderská

14. 03. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu