válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejmenší kino ve Skotsku je jen pro 20 lidí

Nejmenší kino ve Skotsku je jen pro 20 lidí
Zdroj: atlasobscura.com

V bývalé školní budově na malém ostrově Out Skerries, který je součástí Shetlandských ostrovů, se nachází nejmenší kinosál v celém Skotsku. Pro diváky je tu připraveno 20 modrých sedadel.

Tomáš Chalupa 16. ledna 2018

Kino je sice malé, ale jinak splňuje všechny soudobé technické požadavky pro sledování filmů. Nechybí ani tolik populární prodej popcornu, který si s sebou mohou návštěvníci vzít do sálu. Co je ale na kinu nejlepší, lidé si mohou požádat o promítání speciálního filmu podle svého přání. Musí tak ovšem učinit se sedmidenním předstihem. Pro soukromou párty ideální věc.

Kino provozuje Christopher Harris, bavič a polykač ohně, který kino otevřel teprve v loňském roce. Populace ostrova čítá pouhých 70 lidí, takže když je vyprodáno, znamená to, že v kině je skoro třetina obyvatel ostrova. Jako první film se v minikině promítal snímek Myšák Stuart Little 2.

V tomto roce chystá Harris další překvapení, kdy chce ke kinu přidat také minilázně se saunou a párou. Na osamělém ostrůvku se tak lidé mohou těšit na další zpříjemnění všedních dnů, které pro ně tento nevšední člověk připravil.

Další články

Zavří­t reklamu