válkaČeskoslovenskoobjevy

„Nejlepší šéf na Balkáně“ odměňuje své zaměstnance drahými auty a luxusními dovolenými

„Nejlepší šéf na Balkáně“ odměňuje své zaměstnance drahými auty a luxusními dovolenými
Zdroj: odditycentral.com

Spokojení zaměstnanci rovná se dobře odvedená práce – takovou rovnici chápe muž z Černé Hory. Jeho podřízení jsou odměňováni skutečně nevšedními benefity.

Simona Knotkova 30. listopadu 2017

Radomir Novakovic Cakan je majitelem největšího řetězce se sportovním zbožím na Černé Hoře Cakan Sports. Jako šéf se vyznačuje opravdu nevšedním přístupem k odměnám pro své pracovníky.

Už před pěti lety čtveřici z nich překvapil novými auty s kompletně zaplaceným pojištěním. Jednalo se o zaměstnance, kteří v jeho firmě působili nejdéle a po celou dobu odváděli skvělou práci. „Aspoň se už nebudou moci vymlouvat, když přijedou pozdě,“ vtipkoval tehdy.

„Absolutně nám došla slova. Šéf nám říkal, že je to dárek pro nás, ale já si jenom myslela: ‚Tohle nemůže být skutečně, tohle se neděje,'“ popisuje své dojmy z nadstandardního obdarování Danijela Roćenović.

Radomir Novakovic Cakan rád rozdává a odměňuje

Radomir Novakovic Cakan rád rozdává a odměňuje

To byl ale jenom začátek. V roce 2014 se Cakan dozvěděl, že jeden z jeho zaměstnanců těžce střádá finance na finále mistrovství světa ve fotbale, které se konalo v Brazílii. Nakonec si ale muž mohl našetřené peníze ponechat, protože šéf ho vzal na sportovní událost s sebou. Později zase poslal skupinku čtrnácti zaměstnanců na Bahamy a Seychely. Další pracovníci si mohli užít odpočinku na luxusní plavbě po Středozemním moře.

„Peníze přichází a odchází, ale vzpomínky zůstávají navždy,“ vysvětluje Cakan, proč své podřízeně neodměňuje tradičně, prostřednictvím finančních odměn. „Když se moji zaměstnanci vrátili z dovolené, byli šťastnější a lépe pracovali. Ukazovali mi fotografie a společně jsme se smáli nad jejich dobrodružstvími.“

Muž se angažuje i v politice

Muž se angažuje i v politice

Zájem médií, která ho překřtila na „nejlepšího šéfa Balkánu“, ho překvapuje. „Udivuje mě to, ale pozitivní zpětné vazby si určitě vážím. Něco takového je dnes velmi vzácné, hlavně když se pohybujete zároveň v politice.“

Muž tak naráží na skutečnost, že se loni stal členem městské rady v Baru. Také zde se projevuje jeho štědrost, když například odmítl přijmout výplatu a raději dal peníze charitě nebo odmítl cestovat za peníze daňových poplatníků.

Další články

Zavří­t reklamu