válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejkratší manželství trvalo jen tři minuty, ženich nazval manželku blbou

Nejkratší manželství trvalo jen tři minuty, ženich nazval manželku blbou
Zdroj: odditycentral.com

Světový rekord, co se týče nejkratší délky trvání manželství, trhl pár v Kuvajtu. Manželé byli oddáni, po cestě z obřadní síně ale žena upadla. Její manžel jí nejen nepomohl vstát, ale ještě ji před zraky všech nazval „blbou“. A to neměl dělat.

Tomáš Chalupa 15. února 2019

Žena se totiž ihned otočila na patě a vrátila se zpět k soudci s tím, že chce okamžitě anulovat manželství. A soudce jí vyhověl. Manželství tak oficiálně trvalo pouhé tři minuty. V Kuvajtu není o podobné historky nouze, jiné manželství tam skončilo jen po patnácti minutách.

Zpráva přesto vzbudila mezi Kuvajťany živou diskusi. Většina lidí se ale zastává ženy s tím, že pokud se k ní muž nevhodně choval už na svatbě, v životě by to pak bylo ještě horší. Některá média spekulují o tom, že Kuvajt se s vysokým počtem rozvodů potýká kvůli strukturální chybě. V zemi totiž dramaticky vzrostl počet rozvodů poté, co stát vyhlásil velmi výhodné půjčky a daňové úlovy pro nově sezdané páry. Mnohá manželství vznikají jen za cílem získání půjčky a následně se ihned rozvádějí. Loni tak počet rozvodů překonal všechny statistiky a vláda už přislíbila, že se problémem začne zabývat. Zřejmě by neškodilo dát do podmínek půjčky například klauzuli, že půjčka bude mít výhodné parametry jen po dobu trvání manželství. Ale samozřejmě nechceme Kuvajťanům radit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu