válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejkrásnější náhrdelník mají v Číně a lze ho spatřit pouze z ptačí perspektivy

Nejkrásnější náhrdelník mají v Číně a lze ho spatřit pouze z ptačí perspektivy
Zdroj: facebook
+ 3 fotky+ 4 fotky

Virálem se nedávno staly snímky dvou čínských fotografů, které pořídili dronem nad městem Nan-ťing na východě Číny. To, co z výšky vypadalo jako překrásný náhrdelník s diamantem, je ve skutečnosti palác paní Čankajškové obklopený lesy. Ty zvláště na podzim, kdy listy stromů zežloutnou, vytvářejí dokonalou iluzi šperku, jenž by potěšil srdce snad každé ženy na světě.

Ivanhoe 12. listopadu 2015

Dvě úhledné řady francouzských platanů vysázených kolem paláce utvořily tvar řetízku s přívěskem, do jehož středu je zasazena budova se zelenou střechou, zářící jako smaragdový drahokam.

Palác byl dokončen v roce 1932 a měl sloužit jako oficiální sídlo čínského prezidenta. Nicméně se proslýchá, že jej dostala k narozeninám někdejší prominentní čínská politička Sung Mej-ling (1898-2003), která byla manželkou generalissima Čankajška a před ustavením Čínské lidové republiky Mao Ce-tungem v roce 1949 se aktivně účastnila politického života v Číně. Měla vynikající znalost angličtiny a zapojovala se do mnoha mezinárodních aktivit, například v rámci Mezinárodního červeného kříže. Říkalo se jí „dračí dáma“ nebo také „mozek Číny“.

Její v lesích skrytý palác je nyní oblíbeným výletním místem v Nan-ťingu. Poté, co se zmíněné snímky objevily na čínských sociálních sítích, začalo se mu přezdívat nejkrásnější náhrdelník, a někteří klenotníci podle něj vytvořili své vlastní verze šperků.

Další články

Zavří­t reklamu