válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejikoničtější účesy kadeřnického modernisty Vidala Sassoona

Nejikoničtější účesy kadeřnického modernisty Vidala Sassoona
Zdroj: pinterest
+ 21 fotek+ 22 fotek

Mia Farrow, Goldie Hawn, Cameron Diaz, Nastassja Kinski nebo Helen Mirren, to je jen malý výčet slavných žen, v jejichž vlasech si pohrály nůžky Vidala Sassoona. Ve swingujících 60. letech způsobil tento britský kadeřník doslova revoluci v dámských účesech a učinil ze stříhání vlasů druh umění.

Yvonne Pokorná 27. listopadu 2018

Vlasy umýt a jít – tak zněl reklamní slogan na účesy Vidala Sassoona. V době, kdy si ženy na hlavě pracně vyčesávaly a tupírovaly takzvané “včelí úly” a fixovaly si je přemírou laku, přišel Sassoon s radikálním nápadem hladkých, lesklých, kaskádovitě navrstvených vlasů, které drží samy od sebe, čistě díky perfektnímu sestřihu. Na světě byl účes zvaný “bob”.

„Pokusil jsem se osvobodit ženy od tyranie natáček na noc, tupírování a lakování,” prohlásil kdysi ve zjevné narážce na účesy, které ženám zabraly příliš mnoho času, takže jim pak nezbýval čas na jiné aktivity. Cítil, že s tím, jak se ženy vrací do pracovního procesu a emancipují se, se musí změnit také kadeřnictví. “Pro mě vlasy znamenají geometrii, úhly. Nepravidelné tvary, pokud jdou ke tvaru obličeje a lícním kostem,“ řekl.

I když vrcholem Sassoonovy slávy byla šedesátá léta, kdy ve svém londýnském salonu stříhal herečky Miu Farrow, Nancy Kwan nebo módní návrhářku Mary Quant, jeho odkaz je živý i dnes. Pro úžasnou variabilitu, praktičnost, stylovost a nadčasovost se bob u žen těší stále velké oblibě.

Připomeňme si kadeřnického modernistu prostřednictvím jeho nejikoničtějších střihů.

Další články

Zavří­t reklamu