válkaČeskoslovenskoobjevy

„Nejhorší den mé kariéry,“ popsal herec z Hry o trůny natáčení znásilnění

„Nejhorší den mé kariéry,“ popsal herec z Hry o trůny natáčení znásilnění
Zdroj: Wikimedia Commons

Účast na populárním seriálu Hra o trůny byla pro velšského herce Iwana Rheona velkou výzvou. Před kamerou mimo jiné ztvárnil scénu znásilnění.

Simona Knotkova 7. listopadu 2020

Seriál Hra o trůny, který loni skončil po uvedení poslední osmé řady, proslul svými násilnými a sexuálními scénami. Jednu z nich si zahrál také Iwan Rheon jako postava Ramsayho Boltona, který na obrazovce znásilnil Sansu Stark s tváří herečky Sophie Turner. Jak se pětatřicetiletý herec nechal slyšet v rozhovoru s deníkem Metro, natáčení tohoto obrazu bylo pro něj nejhorším dnem jeho filmové kariéry.

Thumbnail # 12 historických míst, kde se natáčel seriál Hra o trůny
Mohlo by Vás zajímat:

12 historických míst, kde se natáčel seriál Hra o trůny

„Bylo to příšerné. Nikdo tam nechtěl být. Nikdo to nechtěl dělat, ale pokud vyprávíte příběh, musí být pravdivý. Nikdo nestal o žádnou senzaci nebo něco podobného. Opravdu velmi těžko se na to pak dívalo. Bohužel i takové hrozné věci se dějí… Byl to nejhorší den mé kariéry. Když někomu v seriálu uříznete prst, opravdu to nevidíte, a když se na podíváte zblízka, zjistíte, že je to jen kus plastu. Jenom to hrajeme, není to skutečné. Pak ale točíte něco tak reálného a je skutečně těžké se s tím vypořádat. Byl to příšerný, příšerný den. Takové věci by nás neměly znepokojovat, protože by ve skutečném světě neměly ani existovat, ale bohužel existují,“ uvedl.

K explicitním scénám v seriálu se loni vyjádřila také samotná Turner. V rozhovoru s magazínem Harper’s Bazaar prozradila, že ji tato zkušenost v něčem otevřela oči. „Zpočátku jsem neměla pocit, že by mě natáčení takových scén nějak ovlivňovalo. Emoční újmu to na mě sice nezanechalo, ale později jsem začala přemýšlet o domácím násilí a znásilnění a probudilo to část mě, která je aktivistou.“

Thumbnail # Ledová zeď z Hry o trůny by ve skutečnosti nikdy nemohla existovat
Mohlo by Vás zajímat:

Ledová zeď z Hry o trůny by ve skutečnosti nikdy nemohla existovat

V podobném duchu jako Rheon již dříve promluvil i Nikolaj Coster-Waldau, představitel Jaimeho Lannistera. Za svou hereckou kolegyni Emiliu Clarke (v příběhu si zahrála Daenerys Targaryen) řekl: „Pro Emiliu to bylo skutečně náročné a ponižující, protože to, čím si její postava prošla, bylo opravdu strašné. Byla prodána chlápkovi, která ji znásilnil, ale to jak se pak zvládla přes všechno přenést, to byla skutečně obrovská cesta, nemám pravdu?“

Další články

Zavří­t reklamu