Podzemní hotel v stříbrném dole slibuje silný zážitek, ale není pro každého | zdroj: youtube.com


Nejhlubší hotel na světě je záležitost jen pro skalní fandy

TÉMATA: hotely | extrémy

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 07. 2017 | 11:30

Pokud vás při sledování filmu Pán prstenů napadlo, jak asi ti trpaslíci v podzemních štolách Morie vlastně žili, máte možnost si to vyzkoušet na vlastní kůži. Hotel v bývalém stříbrném dole Sala ve Švédsku totiž nabízí ubytování ve sloji 155 metrů pod zemí.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v tomto hlubinném hotelovém pokoji, pak se musíte smířit nejen s absencí výhledu, ale také s tím, že světlo obstarávají jen svíce a louče. Je zde také sprcha a ráno dostanete snídani. Právě tak poznáte, že je ráno, protože jinak je samozřejmě všude tma. K dispozici je ovšem telefon, kterým se lze dovolat ke službě na povrchu v případě problémů. Už tu zažili návaly klaustrofobie a panické záchvaty, takže telefon se určitě hodí.

Před tím, než se ubytujete, projdete celým dolem Sala v rámci komentované prohlídky. Ovšem pro ty vůbec nejodvážnější je tu podvodní výprava. Třetina dolu je totiž zatopená a lze se potopit do štol. To je záležitost jen pro zkušené potápěče. Zážitek je to prý ale nepopsatelný. 

Pokud vás pobyt v podzemní sluji láká, jedna noc v tomto apartmánu přijde na 500 dolarů. Máte zde záruku naprostého soukromí, tento pokoj je zde pouze jeden. Takže pokud se na to cítíte, tak vzhůru dolů!

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 07. 2017 | 11:30

Zavří­t reklamu