válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejhlubší hotel na světě je záležitost jen pro skalní fandy

Pokud vás při sledování filmu Pán prstenů napadlo, jak asi ti trpaslíci v podzemních štolách Morie vlastně žili, máte možnost si to vyzkoušet na vlastní kůži. Hotel v bývalém stříbrném dole Sala ve Švédsku totiž nabízí ubytování ve sloji 155 metrů pod zemí.

Tomáš Chalupa 13. července 2017

Pokud se rozhodnete pro pobyt v tomto hlubinném hotelovém pokoji, pak se musíte smířit nejen s absencí výhledu, ale také s tím, že světlo obstarávají jen svíce a louče. Je zde také sprcha a ráno dostanete snídani. Právě tak poznáte, že je ráno, protože jinak je samozřejmě všude tma. K dispozici je ovšem telefon, kterým se lze dovolat ke službě na povrchu v případě problémů. Už tu zažili návaly klaustrofobie a panické záchvaty, takže telefon se určitě hodí.

Před tím, než se ubytujete, projdete celým dolem Sala v rámci komentované prohlídky. Ovšem pro ty vůbec nejodvážnější je tu podvodní výprava. Třetina dolu je totiž zatopená a lze se potopit do štol. To je záležitost jen pro zkušené potápěče. Zážitek je to prý ale nepopsatelný.

Pokud vás pobyt v podzemní sluji láká, jedna noc v tomto apartmánu přijde na 500 dolarů. Máte zde záruku naprostého soukromí, tento pokoj je zde pouze jeden. Takže pokud se na to cítíte, tak vzhůru dolů!

Související články

Další články

Zavří­t reklamu