válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejdražší káva na světě prochází trávicím traktem slona

Pokud jste milovníci kávy a současně nemáte hluboko do kapsy, pak byste měli zbystřit. Nejdražší káva na světě je totiž téma, které by vás mohlo zajímat. Tedy pokud vás neodradí, že káva prochází trávícím traktem slonů.

Tomáš Chalupa 12. června 2018

Jak udělat vynikající kávu? V Thajsku se snaží zachránit slony před vyhubením a současně produkovat tu nejlepší kávu na světě. Proto vymysleli, že by bylo dobré prohnat kávová zrna trávícím traktem slonů. Fermentační šťávy sloních útrob prý dodají kávovým zrnům nezaměnitelnou sladkou chuť. Vzali tedy tamní věhlasnou kávu odrůdy Arabica a nabídli ji tamějším slonům chovaným v rezervaci organizace Golden Triangle Asian Elephant Foundation.

Kávová zrna dají chovatelé slonům do směsi zeleniny a ovoce. A pak jen obcházejí jejich výkaly a hledají je. Jak vidno, je to extrémně neefektivní způsob. Vždyť ze 33 kilogramů kávy podané slonům se získá jen jeden kilogram Black Ivory Coffee, což je současně značka nejdražší kávy světa. Jeden šálek stojí 50 dolarů. Dostanete se k ní pouze v několika málo pětihvězdičkových hotelech v jihovýchodní Asii. Tam ji připravují ve speciálním stroji z 19. století, pocházejícím z Rakouska. Zkrátka je to opravdová laskomina pro gurmány, ovšem může vás hřát, že tím současně pomáháte zachránit slony.

Další články

Zavří­t reklamu