Branišovský les je plný podivných úkazů | zdroj: internet


Nejděsivější český les: Spadlo tam UFO, postříleli se tam vojáci a vůbec se tam děje mnoho divného

TÉMATA: příroda | ufo

Strašidelných lesů a hvozdů je v České republice mnoho. Prim ale mezi nimi vede bezesporu Branišovský les u Českých Budějovic. Jen málokteré místo je opředeno tolika legendami. Jenže o jejich pravdivosti chybí důkazy.

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 08. 2014 | 14:05

Branišovský les je doslova magnet na nejrůznější nadpřirozené nebo nevysvětlitelné jevy, jakožto i na podivné úkazy. V lese se ozývají podivné zvuky, lidé, kteří tam zavítají, slyší za sebou kroky, dokonce zahlédnou i nějakou tu postavu. Tou by mohl být například černý rytíř, který se zde pohybuje a je údajně z jiné dimenze. Je tu také statek, kde byla pohřbena zaživa dívka, která se odmítla vdát za ženicha, kterého jí nutili rodiče. Když ale hrob otevřeli, nikdo v něm nebyl. Po lese se pohybuje postava v kápi. Také je zde byl viděn mohutný temný přízrak s rudě planoucíma očima. Lidé v lese cítí brnění v rukou a nohou, nevysvětlitelné závany chladu, mrazení v zádech, strach. Býval tu i oběšencův strom, kde si prý mnoho lidí vzalo život. Další lidé zahynuli v mokřadech, kterých je les plný. Projíždějící auta mají defekty, motor nechce jet. Hluboko v lese je dokonce podle některých ukrytá brána do jiné dimenze …

Branišovský les

Vážný incident se tu prý stal v 70. letech, kdy zde byl vojenský prostor. Vojáci jedné hlídky prý spatřili děsivého tvora a začali po něm střílet. Když palba ustala, zjistili, že zastřelili svého kolegu. Podle některých verzí bylo mrtvých vojáků víc. Také se vypráví, že vojáci nebyli na hlídce jen tak, ale velitelé je poslali prověřit těleso, které se zřítilo do lesa. Samozřejmě je nasnadě, že nešlo o žádné rogalo nebo ultralight, ale do lesa se zřítil mimozemský létající talíř.  

Branišovský les

Mnoho lidí považuje všechny legendy a příběhy spjaté s Branišovským lesem za pohádky pro děti. Obyvatelé nedalekého velkého sídliště jsou prý jedinými strašidly, které tu lze občas potkat. O všech paranormálních úkazech neexistuje jediný důkaz, vojenské archivy neuvádí ani žádnou střelbu, při které by někdo zahynul. Do lesa se vypravilo několik skupin, které se snažily zaznamenat jakékoliv nadpřirozené nebo nevysvětlitelné jevy. Zatímco místní lidé i běžní turisté nezaznamenali nic, tým zabývající se vyšetřováním paranormálních jevů objevil duchy a pomocí speciálních přístrojů s nimi dokonce navázal komunikaci. Jako obvykle v podobných případech, důkazy čehokoliv nezvyklého chybí. Přesto si Branišovský les zřejmě svou pověst děsivého místa udrží.

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 08. 2014 | 14:05

Zavří­t reklamu